چگونه بخش سوال و جواب سایت خود را بهینه کنیم؟

راهنمای کامل درباره FAQ و Q&A سایت

0

شناسایی سوالاتی که کاربران سایت دارند، می‌تواند یکی از اجزای کلیدی استراتژی سئو جدید شما را تشکیل دهد. در این مطلب می‌خواهیم درباره بهینه‌سازی بخش سوال و جواب سایت (Q&A) توضیح دهیم و بررسی کنیم که چرا داشتن چنین بخشی در سایت می‌تواند به سئو کمک بکند. با تریبون همراه باشید.

عمده هدف راه اندازی یک وب سایت، برای پاسخ دادن به سوالات کاربران یا مشتریان است. کاربر برای گرفتن پاسخ سوال خود به سراغ موتورهای جستجو می‌آید و آن را یا در محتوا یا در محصولات فروشگاهی پیدا می‌کند. اگرچه با راه‌اندازی بخش سوال و جواب یا Question and Answer (Q&A) در وب سایت، می‌توانید نیاز او را بسیار سریع‌تر پاسخ بدهید.

بهینه‌سازی سایت برای بخش سوال و جواب (Q&A) چه فایده‌ای دارد؟

ایجاد یک استراتژی خوب برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران می‌تواند به حضور پر رنگ شما در کلمات کلیدی هدف کسب و کارتان منجر شود. همچنین این نوع محتواها می‌تواند مزیت‌های زیر را هم برای کمپین‌های سئو سایت‌تان داشته باشند:

  • از آنجایی که با Q&A بهتر می‌توانید نیت کاربر از جستجو را پوشش دهید و محتوایی که نیاز دارند را برایشان تهیه کنید، رنکینگ ارگانیک سایت بهبود پیدا می‌کند.
  • به موتورهای جستجو عمق تخصص شما در هر موضوعی را نشان می‌دهد.
  • در صفحه نتایج جستجوی گوگل سایت شما در بخش featured snippets، مردم همچنین می‌پرسند و بخش پیشنهادات جستجو دیده خواهید شد.
  • فرصتی برای تولید محتوا توسط کاربر (UGC) از طریق سایت شما ایجاد خواهد شد.
  • تجربه سئو محلی سایت در گوگل مای بیزینس بیشتر می‌شود.
  • و مهم‌تر از همه این که استفاده موثر از Q&A می‌تواند تجربه کاربری سایت شما را بهبود ببخشد. و در نتیجه باعث بالا رفتن نرخ تبدیل شود.

چگونه متوجه شویم که کاربران سایت چه سوال‌هایی دارند؟

استراتژی‌های مختلفی برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران وجود دارد. خصوصاً اگر بخواهید سوالاتی را با کلمات کلیدی هدف کسب و کار خود پیدا کنید. و البته نمی‌توان گفت هیچ کدام از این روش‌ها از دیگری بهتر هستند.

برای اینکار مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و ابزارهای رایگان وجود دارد که در مطلب معرفی ابزار و تکنیک‌هایی برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران (Q&A) به آن پرداخته ایم. اما اگر بتوانید برای این مورد هزینه کنید، و از ابزارهای پولی Q&A استفاده نمایید، سرمایه گذاری موفقی در زمینه سئو سایت خواهد بود.

از جمله ابزارهای رایگان برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران می‌توان به گوگل ترند، Reddit، Quora و سایت alsoasked.com اشاره کرد. که در مطلب معرفی ابزار و تکنیک‌هایی برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران به طور مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

از سوال و جواب‌های سایت برای بهینه‌سازی محتوای خود استفاده کنید

زمانی که کلمه کلیدی‌های مناسب خود را از طریق بخش Q&A سایت پیدا کردید، چگونه می‌توانید روی بهینه‌سازی آنها کار کنید؟ تاکتیک‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم می‌تواند از این سوال و جواب‌ها بهترین استفاده را بکنند.

  1. از این سوال‌ها برای قدرتمندتر کردن بخش FAQ یا سوالات رایج سایت استفاده کنید.

با معرفی ویژگی FAQ توسط گوگل، فرصتی تازه پیدا شد تا وب سایت‌ها بتوانند ترافیک ارگانیک خوبی از طریق داده‌های ساختار یافته بگیرند. اگرچه نمودار زیر به خوبی نشان می‌دهد که این تأثیر در نتایج جستجوی گوگل، بعد از مدتی افت پیدا کرد.

یکی از ویژگی‌های خوب FAQ این است که گوگل اجازه می‌دهد لینک صفحه سایت خود را هم لینک کنید. با این قابلیت اگر کاربری خواست اطلاعات بیشتری درباره سوال خود پیدا کند می‌تواند روی لینک سایت شما کلیک نماید.

Q&A

ویژگی دیگر این قابلیت این است که می‌تواند برای تمام صفحات دیده شود. یعنی صفحاتی از سایت شما در نتایج جستجوی گوگل می‌آیند و سوالاتی مرتبط با کلمات کلیدی آن صفحه نیز زیر باکس نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید FAQ را برای صفحات محصولات، تماس با ما یا صفحات دیگری از قالب سایت خود نیز قرار دهید. البته در این کار زیاده روی نکنید که ممکن است توسط گوگل اسپم شوید.

  1. ویژگی Q&A (سوال و جواب) را روی سایت خود به کار بگیرید.

راه‌هایی برای ایجاد کردن ویژگی Q&A روی سایت وجود دارد. این ویژگی حتی می‌تواند فرصتی باشد برای ارتباط برقرار کردن با کاربران. به علاوه اینکه حتی مجبور نیستید تمام سوالات را خودتان پاسخ دهید. گاهی کاربری سوالی می‌پرسد و کاربر دیگری پاسخی بسیار ارزشمند به آن می‌دهد. این سوال و جواب در نتیجه به نفع سئو سایت شما تمام خواهد شد. فروم سایت Tripadvisor یکی از نمونه‌های خوب این قضیه است.

برای سایت‌های فروشگاهی، می‌توانید ویژگی Q&A را برای صفحات محصول خود نیز فعال کنید. اول از همه چند سوال رایجی که درباره این محصول ممکن است به وجود بیاید را اضافه کنید. سوالات کاربران نیز کم کم به این بخش اضافه خواهند شد. اگر در سایت خود بخش انجمن دارید، می‌توانید با مطرح کردن یک سوال یا موضوع، سر بحث را باز کنید. البته در بخش نظرات هم چنین پتانسیلی وجود دارد.

این یکی از سریع‌ترین راه‌هایی است که اجازه می‌دهد کاربران برای شما تولید محتوا کنند. محتواهای تولید شده توسط کاربر که هم رایگان است، هم باکیفیت و هم مورد توجه گوگل قرار می‌گیرد.

  1. Q&A را به پروفایل Google My Bussiness اضافه کنید

اگر مجموعه ای از سوالات که مرتبط با کسب و کارتان است تهیه کنید، می‌توانید آن را در پروفایل گوگل مای بیزینس خود قرار دهید. بعد از آپلود سوالات، به نمایندگی از برند خود، به آنها پاسخ دهید. Google My business به هرکاربری که با حساب gmail خود وارد شده باشد این اجازه را می‌دهد که سوالی مطرح کند. و نقش شما به عنوان پشتیبان، پاسخ دادن به این سوالات است.

اگر بتوانید با سه اکانت مجزای گوگل، به سوالی رأی بدهید، گوگل آن سوال را پین می‌کند و به سایر کاربران نیز نشان می‌دهد. با اینکار می‌توانید هم بهتر در صفحه نتایج جستجو دیده شوید، هم تجربه کاربری بهتری برای برند خود ایجاد کنید.

یک استراتژی سئو خوب با بهینه‌سازی بخش FAQ

بخش سوال و جواب سایت خود را جدی بگیرید. از طریق این فرصت هم می‌توانید با مخاطب خود ارتباط بهتری برقرار کنید، هم یک استراتژی سئو خلاقانه داشته باشید. فراموش نکنید بیشتر کاربران به دنبال نظرات و بررسی‌های سایر کاربران هستند تا به کسب و کار اعتماد کنند.

اگر بتوانید نیازهای کاربران خود را به درستی شناسایی کنید، بهترین نقطه شروع را پیدا کرده‌اید. وقتی بدانید کاربر چه چیزی می‌خواهد، کافیست پاسخ را در دسترس او قرار دهید. حالا گاهی این پاسخ یک جمله است، گاهی یک مقاله غنی و گاهی معرفی یکی از محصولات یا خدمات سایت. در سال‌های گذشته گوگل به ویژگی Q&A یا همان سوال و جواب و بخش سوالات رایج کاربران (FAQ) توجه ویژه‌ای نشان داده است. پس تمرکز روی این بخش می‌تواند نتایج خوبی برای وب سایت شما به دنبال داشته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.