تکنیک سئو پیشرفته مناسب حرفه ای ها | 10 تکنیک تخکصصی سئو برای سال 2020

📣 امکان انتشار رپورتاژ آگهی در رسانه‌های خارجی با تریبون(خرید از رسانه‌های انگلیسی زبان = دریافت یک محتوای انگلیسی رایگان)
اطلاعات بیشتر

به‌ روزرسانی شده در 6 اردیبهشت 1402

|

10 تکنیک سئو پیشرفته برای متخصص‌ها

اگر به عنوان یک متخصص سئو در حال فعالیت هستید، باید بدانید که هر سال تکنیک‌ها و ترفندهای جدیدی برای گرفتن ترافیک ارگانیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس اگر هنوز دارید به محتوانویسی طولانی یا تکرار کلمات کلیدی یا حتی خرید بک‌ لینک به عنوان یک تکنیک سئو نگاه می‌کنید، وقتش رسیده که اطلاعات خود را به روز کنید. در این مقاله می‌خواهیم 10 تکنیک سئو پیشرفته جدید را معرفی کنیم که احتمالاً بیشتر آنها برای شما تازگی خواهند داشت.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا می‌شوید:

لیست 10 تکنیک سئو پیشرفته که در این مطلب خواهید دید:

 1. محتوای خود را برای کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید.
 2. یک بخش برای درج نظر در بلاگ خود قرار دهید.
 3. کلمات کلیدی “سوالاتی که مردم می‌پرسند” را پیدا کنید
 4. مطالبی از نوع عنوان + سال انتشار ایجاد کنید
 5. از ذکر شدن بدون لینک نام برندتان، توسط سایت‌های دیگر استفاده کنید.
 6. برای گوگل دیسکاور سایت را بهینه کنید.
 7. کلمات کلیدی با رقابت پایین‌تر را از Reddit پیدا کنید.
 8. سایت مپ خود را تصویری کنید.
 9. اصطلاحات مخفی را با استفاده از گوگل کیورد پلنر پیدا کنید.
 10. از ویژگی‌های محتوا در صفحه خود استفاده کنید.

هرچند ممکن است بعضی از این موارد نامربوط به سئو سایت به نظر برسند، اما تجربه نشان داده است که همین تغییرات کوچک می‌تواند جایگاه مناسبی در صفحه نتایج جستجوی گوگل برای شما ایجاد کند. در ادامه درباره تمام این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد. با تریبون همراه باشید.

 1. محتوای خود را برای کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید.

به احتمال زیاد پیش از اینکه هم می‌دانستید که سئوی خارجی یا سئوی داخلی، بیشتر از صرفاً 100 بار استفاده کردن از کلمات کلیدی در متن است. در واقع گوگل به طور کامل توضیح می‌دهد که برای رتبه‌بندی وب سایت‌ها، به مرتبط بودن محتوا به نیاز و درخواست کاربر از جستجو اهمیت بیشتری می‌دهد. پس به جای تکرار کلمه کلیدی، گوگل می‌خواهد یک متنی را ببیند که در تمام بخش‌های آن درباره مفهوم مرتبط و مشابهی نوشته شده باشد.

چطور باید این سیگنال را به گوگل بدهیم که محتوای ما معیارهای یک محتوای با کیفیت و با ارزش را دارد؟ باید از کلمات کلیدی LSI مناسب در صفحه خود استفاده کنید. با اینکار به گوگل نشان می‌دهید که صفحه شما برای کلمات کلیدی مرتبط با جستجوی کاربران نیز بهینه شده و مناسب است.

تکنیک سئو پیشرفته

که در نتیجه می‌تواند رنکینگ سایت شما را برای کلمه کلیدی هدف تان بالاتر ببرد و باعث شود برای سایر کلمات کلیدی مرتبط نیز در صفحه نتایج جستجوی گوگل دیده شوید.

 1. یک بخش برای درج نظر در بلاگ خود قرار دهید.

کامنت یا نظر می‌تواند به سه دلیل مهم یک تکنیک سئو پیشرفته باشد و به رنکینگ سایت شما کمک کند.

اول اینکه طبق به گفته خود گوگل، نظرات واقعی و سالم و داشتن یک جامعه از مخاطبین فعال به عنوان یک فاکتور برای امتیاز دهی در نظر گرفته می‌شود.

دوم اینکه، کامنت‌های یک صفحه، در واقع محتوای بیشتری هستند که باعث می‌شود کاربر زمان طولانی‌تری را صرف حضور در صفحه شما کند.

و سوم اینکه بخش کامنت‌ها هم توسط گوگل و ربات‌های جستجو کرول و ایندکس می‌شوند. پس کلمات کلیدی و کلمات مرتبطی که کاربران در بخش نظرات می‌نویسند، می‌تواند روی رنکینگ سایت موثر باشد. پس بخش نظرات صفحه را جدی بگیرید و تا جایی که می‌توانید با دقت و با کیفیت بالا به سوالات کاربران جواب بدهید. جواب‌های کامل و ترجیحاً سئو شده.

 1. کلمات کلیدی “سوالاتی که مردم می‌پرسند” را پیدا کنید

طبق آماری که سایت SEMrush اعلام کرده است، 41 درصد از نتایج جستجوهایی که در گوگل انجام می‌شود حاوی بخش “سوالاتی که مردم می‌پرسند” است. یا ترجمه ای که خود گوگل استفاده می‌کند: “همچنین افراد می‌پرسند”

پس سوالاتی که در این بخش می‌آیند ارزش کار و وقت گذاشتن را دارند. بهینه‌سازی محتوا و سایت برای چیزی که کاربران به دنبالش هستند یک تکنیک سئو پیشرفته دیگر است که بد نیست برای استراتژی سئو سایت خود در سال جدید در نظر داشته باشید.

در مرحله اول 4 سوال مرتبط با چیزی که جستجو کرده‌اید در این بخش به شما نمایش داده می‌شود. با باز کردن هرکدام از سوالات، یک سری گزینه دیگر هم اضافه می‌شود. اما ابزار رایگانی هم وجود دارد به نام People Also ask که همین کار را بسیار سریع‌تر و راحت‌تر برای شما انجام می‌دهد.

تکنیک سئو پیشرفته

برای استفاده از این ابزار کافیست کلمه کلیدی مورد نظر خود را تایپ کنید تا این سایت مجموعه‌ای از سوالاتی که مردم در این‌باره می‌پرسند را به شما نشان دهد.

 1. مطالبی از نوع عنوان + سال انتشار ایجاد کنید

عنوان + سال انتشار مطالبی هستند که ترندهای روز را بررسی می‌کنند. مثلاً امسال در سایت تریبون مطلبی با عنوان چگونه یک استراتژی سئو در سال 2020 ایجاد کنیم منتشر شد. این مطلب برای کلمه کلیدی استراتژی سئو در سال 2020 بهینه شده است که یکی از ترندهای امسال خواهد بود. البته این کلمه کلیدی آنقدرها هم رقابتی نیست اما می‌تواند همان تعداد جستجویی که به این منظور می‌شود را پوشش دهد.

البته این نکته را هم فراموش نکنید که صرفاً اضافه کردن سال در انتهای عنوان کافی نیست. شما باید کل محتوای خود را بر اساس آخرین یافته‌ها، جدیدترین تکنیک‌ها و موارد مرتبط به سال جدید تنظیم کنید که پاسخگوی نیاز کاربر باشد.

 1. از ذکر شدن بدون لینک نام برندتان، توسط سایت‌های دیگر استفاده کنید.

ذکر شدن بدون لینک نام برند دقیقاً همان چیزی است که از نامش پیداست. زمانی که یک نویسنده در مقاله یا صفحه‌ای از سایت، از کسب و کار شما نام می‌برد بدون اینکه به شما بک لینک بدهد. اگر بتوانید با این وب سایت تماس بگیرید یا ایمیل بزنید، شانس این را خواهید داشت که از آنها بخواهید تا لینک سایت‌تان در متن‌شان قرار دهند.

تفاوت این‌کار با درخواست از هر سایتی برای بک لینک این است که این سایت، بدون فشار و اطلاع شما از نام برند شما استفاده کرده است. پس یا از خدمات شما راضی بوده یا به هر دلیلی ارزشی در سایت شما وجود داشته که به آن اشاره کرده است. این تکنیک سئو پیشرفته بهترین فرصت برای ایجاد یک بک لینک ارزشمند است.

 1. برای گوگل دیسکاور سایت را بهینه کنید.

Google Discover چیزی شبیه به یک شبکه اجتماعی برای گوگل است. اما به جای پست از طرف افرادی که شما دنبالشان می‌کنید، گوگل محتواهای با کیفیتی که فکر می‌کند مناسب شماست را گلچین می‌کند و به شما نمایش می‌دهد. این امکان فرصت خوبی است که وب سایت شما توسط کاربران جدید بسیاری دیده شود.

تکنیک سئو پیشرفته

برای دیده شدن در گوگل دیسکاور، موارد زیر می‌تواند موثر باشد:

 • تازگی محتوا
 • تصاویر، نمودار و گراف‌های با کیفیت و اورجینال
 • نقل قول از توییتر (چون گوگل توییتر را ایندکس می‌کند)
 • ترافیک بسیار بالای یک صفحه
 • محتوا درباره موضوعات محبوب و به روز
 1. کلمات کلیدی با رقابت پایین‌تر را پیدا کنید.

یکی از راه‌های ساده پیدا کردن کلمات کلیدی کمتر رقابتی، استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush یا Ahref است. گزینه‌ای برای نشان دادن درصد رقابتی بودن کلمات کلیدی به نام keyword difficulty وجود دارد که می‌توان به شما در این زمینه کمک کند.

برای اینکه در این تکنیک سئو پیشرفته موفق ظاهر شوید، سعی کنید محتواهای مالتی مدیا با تصاویر و ویدیوهای منحصر به فرد ایجاد کنید. لینک‌سازی داخلی و خارجی به منابع مفید داشته باشید و تکنیک‌ها و استراتژی‌های به روز به مخاطب ارائه کنید.

 1. سایت مپ خود را تصویری کنید.

ساختار و معماری سایت در سئو تاثیر بسیار مهمی می‌گذارد. خصوصاً اگر وب سایت‌تان تعداد صفحات زیادی داشته باشد. اما کار کردن با یک نقشه سایت ساده ممکن است برای بسیاری از افراد سخت باشد. پیشنهاد ما این است که نقشه سایت خود را به صورت تصویری در بیاورید. برای اینکار ابزاری وجود دارد به نام Visualsitemaps که بعد از عضویت رایگان در سایت آن می‌توانید به سادگی یک سایت مپ تصویری ایجاد کنید.

 1. اصطلاحات مخفی را با استفاده از گوگل کی‌ورد پلنر پیدا کنید.

بیشتر سئوکارها از ابزار Google Keyword Planner برای پیدا کردن سرنخ‌های کلمه کلیدی استفاده می‌کنند.

که ایرادی هم ندارد. اما تکنیک سئو پیشرفته ما این است که به جای نوشتن کلمه کلیدی، از یک URL استفاده کنید! با اینکار گوگل تمام صفحه داده شده را می‌گردد و لیستی از کلمات کلیدی درست می‌کند که در حالت عادی به شما نشان نخواهد داد!

 1. از ویژگی‌های محتوا در صفحه خود استفاده کنید.

ویژگی‌های محتوا یا Content features شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نمودارهای مقایسه‌ای
 • لیست‌های مزایا و معایب
 • بخش خلاصه متن
 • کادرهای نقل قول
 • و …

به زبان ساده، اطلاعاتی که به محتوای خود اضافه می‌کنید تا ارزشمندتر و مفیدتر شود. ویژگی‌های محتوا، می‌توانند به طور مستقیم و غیر‌مستقیم روی رتبه کلمات کلیدی تاثیر مثبت بگذارند. متفاوت بودن نوع محتوا در یک مقاله، می‌تواند تجربه کاربری بهتری برای مخاطبین سایت ایجاد کند.

حالا نوبت شماست که از این 10 تکنیک سئو پیشرفته استفاده کنید و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. کدام یک از این تکنیک‌ها از همه بیشتر متعجب تان کرد؟

اشتراک‌گذاری‌:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-

با وارد کردن ایمیل خود از خبرنامه های به روز تریبونی با خبر شوید:

موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .