بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی

به‌ روزرسانی شده در ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

|

نحوه انتخاب بهترین سایت‌ها برای انتشار رپورتاژ آگهی

پایه هر کسب‌و‌کار و فروشی، بازاریابی است. روش‌های سنتی و کم‌بازده تبلیغات این روزها کم‌تر به چشم می‌آیند و همین امر هم سبب می‌شود تا صاحبان مشاغل کمتر سراغ آن‌ها بروند؛ مثلاً درج آگهی در روزنامه یا بنرهای سطح شهر! اگر قصد دارید پیشرفت سریع‌تری داشته باشید باید محیط‌هایی که دارای وسعت بیشتری هستند و سرعت انتقال اطلاعات بالاتری دارند را برگزینید. رپورتاژ آگهی در سایت‌های معتبر می‌تواند تمام انتظارات شما را از یک بازاریابی تأثیرگذار برآورده کند. از این رو باید یک سایت خوب برای اثربخشی رپورتاژ آگهی‌تان پیدا کنید که یک میزبان مناسب برای محتوای شما باشد.

رپورتاژ خبری هر چند بازده بالایی دارد ولی اگر بخواهید حرفه‌ای عمل کنید باید در انتخاب سایت نیز بیشترین دقت را داشته باشید تا شاهد بازدهی بالای آن باشید. برای این کار به یک سری نکات توجه داشته باشید و مشاوران حرفه‌ای را در این زمینه به کار بگیرید. پلتفرم انتشار رپورتاژ تریبون به شما برای انتخاب بهترین رسانه‌ها در این زمینه کمک شایانی می‌کند.

کاربرد رپورتاژ آگهی برای کسب‌وکارها

به ‌صورت کلی انتشار رپورتاژ آگهی‌ برای اهداف برندینگ کسب‌وکارها، افزایش رتبه سایت در گوگل و یا روابط عمومی انجام می‌شود. وقتی از رسانه‌های درستی را برای انتشار انتخاب می‌کنید، درصد بیشتری از مخاطبان و کاربران با محتوای خبری شما رو‌به‌رو می‌شوند و برندتان شناخته‌تر می‌شود. همچنین انتشار محتوای خبری در رسانه‌های بااعتبار به افزایش رتبه سایت شما در گوگل کمک زیادی می‌کند و یکی از تکنیک‌های سئو به حساب می‌آید.

در تریبون بخوانید : رپورتاژ چیست؟

ویژگی‌های بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی چیست؟

برای درج بهترین رپورتاژ آگهی علاوه بر این که باید یک محتوای سئو شده و مناسب تدارک ببینید، سایت مناسب نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است و زمانی که به این نکته توجه نشود، بازدهی چندانی را از این روش نمی‌بینید. برای این منظور باید مواردی را در سایت میزبان مورد توجه قرار دهید که مهم‌ترین آن‌ها به‌طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

 • بررسی میزان بازدید سایت میزبان
 • مرتبط بودن سایت میزبان با موضوع کسب‌وکار شما
 • بررسی لحن سایت ناشر و مخاطبان هدف آن
 • بررسی شرایط سایت منتشرکننده
 • میزان اعتبار سایت میزبان از نظر سئو (اعتبار دامنه و صفحه، Spam Score و رتبه سمیلاروب)

نحوه انتخاب بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی

سایت‌های پربازدید را انتخاب کنید

بهترین سایت رپورتاژ آگهی، سایتی است که بتواند بازدیدکنندگان زیادی را برای شما به ارمغان آورد. در این صورت با مخاطبان بیشتری ارتباط خواهید داشت. این مهم در زمانی امکان‌پذیر می‌شود که سایت خود دارای بازدیدکنندگان زیادی باشد.

هنگامی که یک محتوای تأثیرگذار را در معرض دید افراد زیادی قرار می‌دهید، احتمال ورودی‌گرفتن از آن به سمت سایت شما بیشتر خواهد شد. در سایت‌های پر مخاطب و رسانه‌های پربازدید احتمال دیده شدن بیشتر آگهی شما نیز افزایش می‌یابد.

ممکن است پیدا کردن بهترین سایت‌های برای انتشار رپورتاژ آگهی برای افراد زمان‌بر و مشکل باشد چون در این مورد اطلاعات کافی ندارند. از این رو می‌توانید از طریق پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی تریبون این کار را انجام دهید و از مشاوره عالی این گروه برای سایت‌های منتخب بهره ببرید.

به ارتباط موضوعی سایت میزبان با کسب‌وکار خود دقت کنید

مراقب باشید که در انتخاب رسانه‌ها صرفاً روی تعداد مخاطب و دفعات بازدید متمرکز نشوید. بلکه مرتبط‌بودن حوزه کسب‌وکار شما با سایت منتشرکننده آگهی به فاکتورهای مختلف دیگر اولویت دارند. این ویژگی به طور مستقیم روی مخاطبانی که قصد دارید آن‌ها را هدف قرار دهید هم اثر می‌گذارد.

مثلاً ممکن است رپورتاژ شما را در یک وب‌سایت یا مجله تخصصی فقط ۱۰۰۰ خواننده ببینند، با این حال نیمی از آن‌ها مشتریان بالقوه‌ باشند چون حوزه کاری‌تان به مخاطب‌های آن رسانه نزدیک‌ است، اما همان رپورتاژ در یک سایت خبری دیگر ۵۰۰۰ بار خوانده شود، اما مشتریان بالقوه‌ کمتر از ۱۰٪ مخاطبان آن سایت خبری را به خود اختصاص می‌دهند. مثلا اگر در حوزه سلامت و پزشکی فعالیت می‌کنید، هیچ‌گاه به صرف پربازدید‌بودن یا اعتبار بالا رسانه‌های مالی و سرمایه‌گذاری را برای انتشار متن‌های خبری خود انتخاب نکنید.

به مخاطبان سایت میزبان توجه کنید

یکی از موضوعاتی که باید برای انتخاب رسانه میزبان به آن توجه کنید، شناخت مخاطب‌های سایت میزبان و ارتباط آن‌ها با کسب‌‌وکار شماست. شناخت سن، جنسیت، علایق و ویژگی‌های کسانی که مخاطب یک سایت هستند، قطعاً می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کند. برای مثال اگر شما در حوزۀ آموزش دیجیتال‌مارکتینگ فعالیت می‌کنید و می‌خواهید سفارش یک آگهی بدهید بهتر است یک سایت مرتبط با حوزه آموزش را انتخاب کنید تا بالاترین بازدهی را تجربه کنید.

به شرایط ویژه سایت منتشرکننده رپورتاژ آگهی توجه کنید

سایت‌ها و رسانه‌ها قوانین متفاوتی برای انتشار آگهی دارند. در ادامه مهم‌ترین شرایطی را خواهیم گفت که باید قبل از خرید رپورتاژ در رسانه‌های خبری بدانید.

 • تعداد و نوع لینک‌ در رپورتاژ آگهی

این‌که قرار است سایت یا رسانه نمایش‌دهنده چه تعداد لینک در متن به شما اختصاص دهد، در انتخاب بهترین سایت‌ برای انتشار رپورتاژ آگهی تاثیرگذار است. همچنین نوع لینک‌های داخل متن می‌تواند از نوع فالو یا نوفالو (Follow و Nofollow) باشند. لینک‌های فالو لینک‌هایی هستند باعث انتقال اعتبار از سایت منتشرکننده رپورتاژ به سایت شما می‌شود، درحالی که لینک‌های نوفالو اعتباری را به سایت شما منتقل نمی‌کنند و برای طبیعی‌تر نشان دادن باقی بک‌ لینک‌های فالو ضروری است. معمولا سایت‌های منتشرکننده رپورتاژ تا 3 لینک‌ فالو را به سفارش‌دهنده‌ها می‌دهند. البته این تعداد برای هر سایتی متغیر است.

 • مدت زمان ماندگاری رپورتاژ آگهی

آگهی‌ها بعضا به ‌صورت مدت‌دار منتشر می‌شوند، یعنی محتوای شما فقط به مدت 6 ماه، 1 سال یا … در آن سایت‌ باقی خواهد ماند. به بک لینک دائمی این گونه نگاه کنید که هر چقدر ماندگاری بک لینک‌ها بیشتر باشند، موثرتر خواهند بود. گوگل به‌ خاطر دائمی‌بودن بک لینک‌ها، ارزش و اعتبار بیشتری را برای آن سایت در نظر می‌گیرد.

 • محل انتشار رپورتاژ آگهی

محل انتشار آگهی‌های خبری در انواع سایت‌های نمایش‌دهنده با یکدیگر متفاوت‌اند. برخی سایت‌ها صفحه اصلی و جایگاه بین مطالب را به این منظور اختصاص می‌دهند، اما سایت‌هایی هم هستند که فقط آن را در دسته‌بندی رپورتاژها منتشر می‌کنند. جایگاه انتشار آگهی به مبلغ پرداختی از سمت شما بستگی دارد.

 • محدودیت تعداد کلمات و تصاویر

محدودیت در تعداد کلمات و تصاویر متن رپورتاژ آگهی یکی از ویژگی‌هایی است که باید در انتخاب سایت‌ منتشرکننده به آن توجه کنید. شرایط انتشار متن خبری برای هر رسانه در پنل تریبون قرار داده شده است تا سفارش‌‌دهندگان به راحتی امکان مقایسه و تصمیم‌گیری را داشته باشند.

سایت میزبان را از نظر معیارهای سئو ارزیابی کنید

 • اعتبار دامنه (DA): اعتبار دامنه یا همان Domain Authority عددی بین صفر تا 100 است و هر چه این عدد بالاتر باشد، یعنی آن سایت پتانسیل بیشتری برای رسیدن به جایگاه‌های برتر را در نتایج گوگل دارد. این معیار به اسم قدرت دامنه یکی از ویژگی‌های انتخاب رسانه‌ها در هنگام خرید در پنل تریبون است.
 • اسپم اسکور (Spam Score): امتیاز اسپم درصدی محاسبه می‌شود و به میزان فعالیت های غیر اصولی سئو اشاره دارد و هرچه کمتر باشد بهتر است. اینکه سایت درصد اسپم اسکور بالایی دارد به این معنا نیست که آن سایت اسپم یا مخرب است، بلکه باید روی محتوای آن بررسی بیشتری انجام شود تا ریسک جریمه‌شدن سایت کاهش یابد. طبق تجربه، سایت‌هایی برای دریافت بک لینک و رپورتاژ آگهی مناسب‌تر هستند که امتیاز اسپم اسکور آن‌ها زیر 23 درصد باشد. امتیاز اسپم تمام رسانه‌های نمایش‌دهنده در پنل تریبون برای نمایش به کاربران فعال است.
 • رتبه سمیلاروب (SimilarWeb): ابزاری است که میزان کل بازدیدکنندگان سایت‌های مختلف را تخمین می‌زند و به شما اجازه می‌دهد منابع ترافیکی آن‌ را ببینید. ابزار سمیلاروب بهترین جایگزین برای ابزار الکسا است که به دلیل داشتن امکانات متعدد اطلاعات مختصر و مفیدی از ورودی‌های ارجاعی رقبا، بازدیدهای روزانه، کلمات پر بازدید و … در آن وجود دارد و اطلاعات درستی به مخاطبان خود می‌دهد. محاسبه رتبه سمیلاوب در ایران برای تمام رسانه‌های تریبون محاسبه شده است و دائما به‌روزرسانی می‌شود.

مشاوره برای انتخاب بهترین سایت‌ها برای انتشار رپورتاژ

رپورتاژ آگهی یکی از راه‌های پربازده در بازاریابی است. ولی بخش مهم در این فرآیند انتخاب سایتی مناسب است. این کار چندان هم راحت نیست و باید توسط افراد حرفه‌ای انجام گیرد.

تریبون در این زمینه به شما کمک می‌کند تا از لحاظ فنی بتوانید اعتبار سایت، تعداد بازدیدکنندگان سایت مورد نظر و مواردی از این قبیل را پیدا کنید. علاوه بر انتخاب سایت مناسب، پکیج‌هایی از سایت‌های پربازده و پرتخفیف را نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته است. از این رو یکی از بهترین گزینه‌هایی است که پیش رو خواهید داشت و می‌توانید از خدمات این گروه بهره ببرید. همچنین بازدهی بالایی را با انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی مناسب در سایت‌های معتبر برای بازاریابی کسب‌و‌کار و خدمات شما به ارمغان می‌آورد. همچنین در افزایش ترافیک و بهبود سئو سایت تأثیر بسیار مثبتی دارد.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از جدیدترین اخبار و مقالات حوزه دیجیتال مارکتینگ مطلع شوید.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک‌گذاری‌:

مطالب مرتبط

8 پاسخ

 1. عالیه ، تریبون واقعا توی این مدت کوتاه تونست جایگاه شماره یک رپورتاژ رو مال خودش کنه ، خسته نباشید ♥

 2. آیا کلمه ای که برای گرفتن لینک انتخاب می شود باید جزو کلمات کلیدی مورد نظر برای ریپورتاژ باشد یا می تواند هر کلمه دیگری انتخاب شود؟

 3. در حالت کلی باید کلمه مد نظرتون برای گرفتن بک لینک، کلمه‌ای باشه که با اون میخواهید رتبه بهتری در سایتتون کسب کنید. و حتما حتما باید حواستون به این موضوع باشه که از کلمه کلیدی سایتتون برای تهیه محتوا استفاده نکنید، تا رپورتاژتون رقیب خودتون نشه، و فقط با استفاده از کلمه کلیدی مد نظرتون در متن رپورتاژ فقط اقدام به لینک سازی کنید.

 4. این و با توجه به موضوع سایت هم میشه تایین کرد

 5. سلام وقت شما بخیر پس از نوشتن یک ریپرتاژ آگهی میتوانم آن را در چند سایت منتشر کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   وقتتون به خیر
   بله این مورد امکان‌پذیره، اما بهتره این محتوا فرمت خبری داشته باشه که گوگل حساسیت کمتری نسبت بهش داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از اخبار روز سئو و روابط عمومی باخبر باش
آخرین رازهای گوگل درباره رتبه‌بندی سایت‌ها در جدیدترین ایبوک تریبون

برای دریافت رایگان ایبوک فقط روی دکمه زیر کلیک کنید.