ظاهر جدید فیچر اسنیپت؛ به زودی در SERP - تریبون

با خرید اولین رپورتاژ آگهی، برای رپورتاژ بعدی خود ۱۰۰درصد تخفیف بگیرید. دریافت هدیه

ظاهر جدید فیچر اسنیپت؛ به زودی در SERP

به‌ روزرسانی شده در 29 شهریور 1401

ظاهر جدید فیچر اسنیپت؛ به زودی در SERP

گوگل در حال تست انواع جدیدی از فیچر اسنیپت با عنوان From The Web «از فضای وب» و Other Sites Say «سایر سایت‌ها می‌گویند» است. این مدل جدید فیچر اسنیپت برخلاف اکثر Featured Snippetها شامل چندین منبع از سراسر وب هستند. تصویر پایین اسکرین شاتی از «Vlad Rappoport» در توئیتر است که گویای تست نوع «از فضای وب» برای نظرات محصولات است.

ویژگی جدید from the web در serp

این ویژگی فعلا در حال تست است و برخی از کاربران می‌توانند آن را مشاهده کنند. مثلا در حال حاضر ما نمی‌توانیم این فیچر اسنیپت را مجددا انجام دهیم اما شاید شما بتوانید. به نظر می‌رسد هر خط از فیچر اسنیپت با هایپر لینک به یک منبع متصل شده است.

در تصویر پایین فیچر اسنیپت «از سایر سایت‌ها می‌گویند» توسط «Sarah Blocksidge» در توئیتر منتشر شده است:

ویژگی جدید other sites say در serp

در ادامه نظراتی از سرتاسر وب برای پنل‌های محلی را خواهیم دید که توسط منابع غیر خبری منتشر شده‌اند:

من اخیرا متوجه شدم که گوگل در حال نمایش فیچر اسنیپت‌های بسیار متفاوتی است. دو الی سه سایت تنها با یک خط جواب وجود دارند. گوگل در حال تست ویژگی جدیدی در صفحه نتایج جستجو (SERP) است. من اسکرین شات گرفتم.

اگر ترافیک زیادی را از طریق فیچر اسنیپت جذب کرده‌اید، دقت کنید. اگر این تست تمام شود، ممکن است با دیگران شریک شوید. من یک فرمت متفاوت را می‌بینم که شامل لیست‌های متعددی از چندین سایت «از فضای وب» است.

 

من هرگز چنین چیزی را قبلا ندیده بودم و به نظر می‌رسد که تغییرات بزرگی در آخرین به‌روزرسانی ویژگی‌های SERP در راه است. نشان دادن اطلاعات مختلف از سایت‌های گوناگون (مستقیم در صفحه نتایج جستجو)

اشتراک‌گذاری‌:

2 پاسخ

 1. علیرضا ناجی گفت:

  فیچر اسنیپت from the web و فیچر اسنیپت other site says بجای نمایش یک متا از یک سایت، از منابع مختلف و از چندین سایت در قالب پیوند ها و توضیحات ارایه می شود.

  فیچر اسنیپت from the web داده ها را بصورت یک ساب تایتل از داخل محتوا گرفته و مستقیما با پیوندهایی به داخل آن صفحه عرض می کند. در اینجا تگ اچ1 و تایتل صفحه نقش اساسی برای ارتباط کوئری را با داده های داخل محتوا بر عهده دارند. پس عنوان محتوا برای کوئری نتایج و ساب تایتل ها برای ورود به فیچر اسنیپت در این ویژگی جدید نقش دارند.

  فیچر اسنیپت other site says دقیقا همان عملکرد فیچر اسنیپت from the web را دارد اما بجای ساب تایتل ها و اچ3 ها در صفحه، بخشی از محتوای داخل صفحه انتخاب می شود. در فیچر اسنیپت from the web فقط عنوان های داخلی به سرپ می آمدند اما در فیچر اسنیپت other site says بخشی از محتوا به سرپ می آید

  فیچر latest from the web برای سایت های خبری و خبرگزاری هایی که در تاپ استوری حضور پررنگ تری دارند به نمایش در می آید و المان کاروسلی است.

  فیچر review from the web نظرات و رویوهای سراسر وب را از سایت ها و شبکه های اجتماعی جمعاوری و در پروفایل تجاری، پروفایل نقشه و یا لوکال پک نمایش می دهد.

  با تشکر از تریبون

  1. روناک شاکری گفت:

   متشکریم بابت توضیحات جامع و کاملتون جناب ناجی عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-

با وارد کردن ایمیل خود از خبرنامه های به روز تریبونی با خبر شوید: