رپورتاژ آگهی مناسب چه ویژگی‎‌هایی دارد؟

0

امروزه تبلیغات رپورتاژ جای خود را در میان کسب‌وکارها باز کرده‌اند. رپورتاژ آگهی مناسب به خواننده جهتی درست می‌دهد و وی را به سمت نتیجه‌گیری منطقی هدایت می‌کند. اما اگر محتوای شما جواب‌گوی نیازهای مخاطب نباشد، نتایج مطلوب کسب نخواهد شد. در ادامه مطلب، ویژگی‌های رپورتاژ آگهی مناسب ذکر شده‌اند تا بتوانید به اهداف برنامه‌ریزی شده خود برسید.

۱. در انتخاب رسانه منتشر کننده محتوا دقت کنید

در تبلیغات رپورتاژ،‌ محتوای شما در رسانه‌‌ای دیگر دیده می‌شود. بنابراین رسانه‌ی منتشر کننده محتوا، اهمیت زیادی دارد. در قدم اول باید از جایگاه رسانه مورد نظرتان در زمینه انتشار رپورتاژ آگهی مطلع باشید. برای هماهنگ بودن محتوا با ساختار سایت نیز لازم است صفحه‌آرایی وب‌سایت منتشر کننده محتوا را بشناسید. علاوه بر این حتما از سیاست‌های این رسانه مطلع باشید و هر گونه سوال یا شکی را مطرح نمایید.

اگر برای یافتن رسانه مورد نظرتان با مشکل مواجه هستید، سایت‌ تریبون با رسانه‌های معتبر منتشرکننده رپورتاژ آگهی همکاری دارد و جهت انتشار رپورتاژ آگهی مناسب، شما را یاری خواهد کرد.

۲. مخاطبان رسانه منتشر کننده محتوا را بشناسید

شناسایی مخاطبان رسانه منتشر کننده محتوا، از مهم‌ترین موارد است. از روش‌های زیر می‌توانید اطلاعات خوبی راجع به کاربران رسانه مد نظرتان به‌دست آورید:

  • بررسی گزارش جمعیت شناختی و روانشناختی خوانندگان وب‌سایت منتشر کننده رپورتاژ‌ آگهی
  • بررسی کامنت‌ها و نظرات درج شده در وب‌سایت
  • صحبت کردن با یک یا چند متخصص که دید خوبی نسبت به خوانندگان وب‌سایت منتشر کننده محتوا دارند

۳. خلق ارزش کنید

خودتان را جای خواننده محتوا بگذارید. با خواندن رپورتاژ آگهی شما، چه گره‎‌ای از زندگی او باز می‌شود؟ همواره از خود بپرسید «خواننده چه مشکلاتی دارد و محصولات یا خدمات من چگونه می‌تواند به او کمک کنند؟» با پرسیدن این سوالات می‌توانید محتوای خود را بهینه کنید و سراغ اصل مطلب بروید. حتما دلیل وجود مشکل را در رپورتاژ آگهی ذکر کنید و بگویید راهکار شما چه بوده‌است. درباره شواهدی که ارائه می‌دهید،‌ باید دلایل محکمی داشته باشید و از بزرگنمایی به شدت بپرهیزید. زیرا از ویژگی‌های رپورتاژ آگهی مناسب، صادقانه بودن آن است.

۴. محتوای خود را با جملات اثرگذار شروع کنید

جملات آغازین هر محتوا نقشی کلیدی در جذب مخاطب دارند. اگر این جملات گیرایی کافی را نداشته باشند، ممکن است خواننده تمایلی به ادامه دادن مطب نداشته باشد. فراموش نکنید اولین مواجه مخاطب با محتوا پس از تیتر، جملات شروع کننده‌است. این جملات می‌توانند شامل بیان نیاز خاص و ویژه مخاطب، توصیفات جذب کننده، جملات سوالی و … باشند.

۵. از تصاویر استفاده کنید

محتوای تولید شده نباید فقط شامل متن باشد. برای درگیرکردن بیشتر مخاطب، از تصاویر نیز استفاده نمایید. اگر می‌خواهید رپورتاژ آگهی مناسب داشته باشید، لازم است تصاویر انتخاب شده ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

  • از تصاویر مرتبط استفاده کنید

تیترها و عکس‌ها اولین نگاه‎‌ها را به سمت خود جلب می‌کنند. بنابراین برای برقراری ارتباط بهتر با خوانندگان به کاربردن تصویر مرتبط با رپورتاژ‌ آگهی ضروری است. اگر این ارتباط وجود نداشته باشد، مطلبتان غیرحرفه‌ای جلوه می‌کند و خواننده ادامه مطلب را دنبال نخواهد کرد.

ویژگی رپورتاژ آگهی مناسب
رپورتاژ آگهی استادکار در وب‌سایت زومیت
  • تصاویر با کیفیت را انتخاب نمایید

این مورد شاید واضح به نظر برسد ولی در بسیاری از مواقع کیفیت پایین تصاویر در وب‌سایت‌ها دیده شد‌ه‌است. همان طور که گفته شد،‌ تصاویر جزو اولین موارد جلب توجه مخاطب هستند و اگر کیفیت آن‌ها مناسب نباشد، دید خواننده نسبت به رپورتاژ آگهی شما منفی می‌گردد.

  • برای تصاویر اندازه مناسب انتخاب کنید

کاربران وب‌سایت‌ها محدود به استفاده‌کنندگان کامپیوترهای شخصی نیستند. کاربران از طریق تبلت یا موبایل نیز وارد وب‌سایت می‎‌شوند. بنابراین ایجاد تنظیمات لازم برای دستگاه‌های مختلف از ضروریات است. اگر در رپورتاژ آگهی شما تصاویر به شکل مناسبی باز نشوند، خواننده برای ادامه دادن مطلب انگیزه کافی نخواهد داشت.

۶. مخاطب را به انجام عملی دعوت کنید

زمانی که مطالب لازم را در رپورتاژ آگهی ذکر کردید، خوانندگان به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با شما خواهند بود. به طور کامل شرح دهید چه مراحلی برای ارتباط با شما لازم است. مثلا ذکر کنید:

  • نحوه مشترک شدن به چه صورتی است
  • چگونه می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند
  •  برای خرید از شما چه مراحلی لازم است انجام شود

ذکر این موارد برای همراه شدن خواننده با شما ضروری است. در صورتی که تمایل دارید درباره نوشتن رپورتاژ آگهی مناسب اطلاعات کامل‌تری کسب کنید می‌توانید مقاله «چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم ؟» را مطالعه کنید.

در صورت تمایل می‌توانید در قسمت دیدگاه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.