افزایش ترافیک رپورتاژ : روش ها و نتایج افزایش بازدید رپورتاژ

0

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای افزایش ترافیک یک سایت، بهبود سئوی سایت و افزایش آگاهی از برند با استفاده از رپورتاژ آگهی است. اما برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از رپورتاژهای خودتان بگیرید باید نکات مهمی را رعایت کنید.

رپورتاژ خبری یا همان رپورتاژ آگهی محتوای متنی است که برای معرفی کسب‌وکار و یا تبلیغ محصول شما نوشته شده و در سایت‌هایی به جز سایت خودتان قرار می گیرد. انتشار رپورتاژ خبری در سایت‌های پربازدید با اهداف گوناگونی اتفاق می‌افتد. در مجموع خرید رپورتاژ خبری، یکی از بهترین روش‌های بازاریابی محتوایی است که با هدف‌های متفاوتی از جمله گرفتن بک‌لینک،معرفی محصول، برندسازی، افزایش فروش، بالا بردن رتبه سایت در گوگل و … انجام می شود. برای اطلاعات و جزییات بیشتر در این باره می توانید مطلب رپورتاژ آگهی چیست را بخوانید.

برای انتشار رپورتاژ خبری ابتدا لازم است سایت‌های پربازدید و متناسب با مخاطب خود را شناسایی کنید. همچنین برای پربازده بودن رپورتاژ خبری یا همان رپورتاژ آگهی، بهتر است زمان‌های مختلف برای انتشار رپورتاژ را تست کرده و بهترین و پر‌مخاطب ترین زمان را برگزینید. لازم است در تولید محتوا و انتخاب عکس نیز دقت کافی را به عمل بیاورید و بک‌لینک‌های مناسب و با تعداد کافی به قسمت های مرتبط با سایت خود بدهید.

اگر سرتان شلوغ است و به اندازه کافی فرصت ندارید، سایت‌های منتشرکننده مختلف را بررسی و مرتبط‌ترین آنها را انتخاب کنید و یا اگر نوشتن محتوایی جذاب برای معرفی محصول و برندسازی کسب‌وکارتان، وقت و انرژی زیادی از تیم شما می‌گیرد، می‌توانید با خرید رپورتاژ خبری چندین گام به جلو حرکت کنید.

روش ها و نتایج افزایش بازدید رپورتاژ

هدف از ایجاد ترافیک روی رپورتاژ آگهی

 • افزایش ترافیک برای بیشتر سایت‌ها یک اتفاق خوب محسوب می‌شود و در بسیاری از مواقع وقتی از رپورتاژ آگهی استفاده می‌کنیم قصد ایجاد ترافیک را داریم. از اهداف ایجاد ترافیک روی رپورتاژ، هدایت مخاطب به سمت اقدامی مشخص است. رپورتاژها تهیه می‌شوند تا مشتریان بالقوه را رهسپار سایت شما کنند؛ اما مسلماً در نظر دارید که این جماعت هدایت شده، کاری را انجام دهند، مانند خرید یک محصول. پس بهتر است متن رپورتاژ را به‌گونه‌ای تهیه کنید تا مخاطب به انجام کار موردنظر (مثلاً خرید) ترغیب شود.
 • ترافیک حاصل از رپورتاژ آگهی، هدفمندی بیشتری نسبت ‌به انواع دیگر جذب ترافیک دارد؛ چراکه متن رپورتاژ قبل از ورود به سایت، ارزشی برای مخاطب ایجاد کرده است. به‌همین خاطر او با دیدگاه مثبتی وارد سایت شما می‌شود و قطعاً در چنین حالتی امکان افزایش نرخ تبدیل بسیار بالاتر می‌رود. درواقع ترافیکی که به‌شکل ارگانیک حاصل شود، بسیار موثرتر از ترافیکی است که به‌خاطر تبلیغات ایجاد می‌شود و این یک مزیت بزرگ است.
 • همچنین این موضوع را هم درنظر بگیرید که با افزایش ترافیک رپورتاژ، سئوی سایت شما تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می‌کند. می‌توان گفت یک تیر و دو نشان. علاوه بر جذب ترافیک از طریق رپورتاژ، با بهبود سئو زمینه برای جذب ترافیک بیشتر از موتورهای جست‌و‌جو نیز فراهم می‌شود.
 • افزایش تعداد بک‌لینک و افزایش کیفیت بک‌لینک از دیگر موارد مهمی هستند که درصورت استفاده درست از رپورتاژ آگهی رخ می‌دهند. لینکی که درون یک متن قرار بگیرد بسیار باارزش‌تر از لینکی است که برای مثال در انتهای یک مقاله قرار دارد. نرخ کلیک روی این‌گونه لینک‌ها نیز بیشتر است و از آنجایی که رپورتاژ آگهی این نوع لینک‌ها را در متن خود جای می‌دهد باعث بهبود سئو سایتتان می‌شود.افزایش بازدید سایت، تبدیل مخاطب به مشتری، افزایش فروش، بهبود وضعیت سئو و … مواردی هستند که می‌توان آن‌ها را اهداف ایجاد ترافیک روی رپورتاژ دانست.

روش های افزایش ترافیک رپورتاژ آگهی

برای اینکه رپورتاژ با ترافیک بالا داشته باشیم، اول از همه باید روی متن آن کار کنیم. متن خوب و استاندارد و محتوای ارزشمند به صورت طبیعی منجر به افزایش آمار بازدید از رپورتاژ می‌شود. در کنار آن می‌توان از روش‌های دیگری برای افزایش بازدید رپورتاژ کمک گرفت. در ادامه روش‌هایی که برای نوشتن یک رپورتاژ آگهی مناسب کمکتان می‌کنند را آورده‌ایم:

 • تهیه محتوای خوب، کامل و جامع

در تمامی کانال‌های دیجیتال مارکتینگ، این محتواست که حرف اول و آخر را می‌زند. در تهیه متن رپورتاژ هم باید نهایت تلاشتان را برای نوشتن یک محتوای مفید و ارزش‌آفرین داشته باشید. اگر بخواهیم خیلی سرتیتروار به آن‌ها نگاه کنیم باید به نوشتن تیتر جذاب، هماهنگی ساختار رپورتاژ با دیگر محتواهای سایت میزبان، داستان‌سرایی، نوشتن یک مقدمه گیرا و … اشاره کنیم. تمامی این موارد در مقاله‌های دیگر بلاگ تریبون موجود هستند و توصیه می‌کنیم برای اطمینان از کیفیت مناسب محتوایتان، این بلاگ‌پست‌ها را مطالعه کنید.

 • منتشر کردن رپورتاژ در سایت‌های پربازدید

تهیه یک متن مناسب برای رپورتاژ جزو ابتداییترین اقدامات برای افزایش ترافیک رپورتاژ آگهی است. قدم مهم بعدی انتشار این رپورتاژ در سایت‌های پربازدید است. این کار باعث می‌شود رپورتاژ شما بیشتر دیده شود و همین امر باعث برندسازی و نیز جذب مخاطب می‌شود. تریبون با بیش از 650 رسانه اینترنتی کشور همکاری می‌کند و می‌تواند در این راستا به شما کمک کند تا رپورتاژتان بیشتر از همیشه در معرض دید باشد.

 • افزایش بازدید از طریق قرارگیری در جایگا‌ه‌های خبری

این مورد را در نظر بگیرید که حتی اگر رپورتاژتان در سایت‌های پربازدید هم منتشر شود، معمولاً در صفحات پربیننده قرار نمی‌گیرد. یکی از مواردی که در این راستا می‌تواند به شما کمک کند انتخاب سایت‌هایی است که رپورتاژ شما را در صفحه اصلی یا در قسمت‌های پرمخاطب سایتشان نمایش دهند. اما از آنجایی که بسیاری از سایت‌ها چنین قابلیتی را به شما نمی‌دهند، می‌توانید از جایگاه‌های خبری تریبون استفاده کنید. با استفاده از این سرویس بسته به تعداد روزی که انتخاب کرده‌اید، رپورتاژتان در صفحه اصلی یا صفحات داخلی پربازدیدترین سایت‌های خبری نمایش داده می‌شود که می‌تواند به برندسازی و همچنین افزایش بازدید رپورتاژتان کمک کند.

 • لینک سازی برای رپورتاژ

اگر درون متن رپورتاژتان لینک قرار ندهید، تقریباً تمام زحمات خود را به باد داده‌اید؛ اما فراموش نکنید که لینک باید طوری استفاده شود که گوگل را نسبت ‌به خود حساس نکند. دقت کنید که در رپورتاژتان به چه صفحاتی لینک می‌دهید. انکر تکست‌ها را بهینه کرده و لینک‌های مهم‌تر را در ابتدای صفحه قرار دهید.

 • پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن‌ها هم مثل جایگاه خبری با توجه به اینکه مخاطب را به سمت رپورتاژ شما هدایت می‌کنند، باعث جذب ترافیک بیشتر نسبت به حالت عادی به سمت رپورتاژ شما می‌شوند. این ترافیک مزایایی چون بازدید بیشتر رپورتاژ و افزایش آگاهی از برند، هدایت به کال تو اکشن‌ها، کلیک بیشتر روی لینک‌ها، بازدید بیشتر سایت و نهایتا بهبود سئو را در پی دارد. البته شاید تاثیر این موارد خیلی خارق‌العاده نباشد، ولی نسبت به حالت عادی باعث بهبود می‌شود.

از کجا می‌توان رپورتاژ خبری پربازده خرید؟

با خرید رپورتاژ خبری در سایت‌ تریبون می‌توانید از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید و فروش محصولات خود را بیشتر کنید. با استفاده از ویترین‌های خبری تریبون، می توانید به سایت‌های پربازدید زیادی در کشور دسترسی پیدا کرده و کاربران بسیاری را با برند خود آشنا کنید. همچنین با توجه به تقسیم و دسته‌بندی کاربرانِ سایت‌های انتشاردهنده توسط تریبون، می توانید متناسب‌ترین سایت‌ها را با پرسونای خود انتخاب کرده و در مقرون به صرفه ترین حالت، رپورتاژ خبری خود را منتشر کنید.

خرید رپورتاژ خبری تریبون

علاوه بر موارد ذکر شده سایت‌های انتشاردهنده برای نشر رپورتاژ شما قوانینی دارند که استفاده از سایت‌های خرید رپورتاژ خبری همچون تریبون به شما کمک می کند تا به راحتی از این قوانین اطلاع پیدا کرده و محتوای خود را به بهترین نحو ویرایش کنید. تریبون به شما کمک می کند عکس‌ها و بک‌ لینک‌ دائمی متناسب و با تعداد درست و کافی قرار دهید تا باعث ارتقا سئو سایت شما گردد.

با خرید رپورتاژ خبری از سایت‌هایی همانند تریبون و در صورت تمایل اجرای کمپین رپورتاژ، می‌توانید به طور لحظه‌ای، گزارش تحلیلی و دقیقی از وضعیت و بازخورد کاربران دریافت کرده و از تحلیل و بهینه‌سازی کمپین خود باخبر شوید. تریبون در تلاش است که شما بتوانید با صرف کمترین زمان و هزینه، بیشترین بازده را از یکی از ابزارهای پرطرفدارِ بازاریابی محتوا یعنی رپورتاژ خبری، داشته باشید و بازدید سایت و البته فروش محصولات خود را تا بالاترین مقدار ممکن افزایش دهید.

آیا راهی برای نوشتن استراتژی رپورتاژ جذاب و پربازده وجود دارد؟

مسلما بله. اگر شما هم می‌خواهید از فرصتی که کاربران در دنیای وب صرف می کنند، استفاده کرده و برند خود را با مطلبی آموزشی معرفی کنید، گام‌به‌گام مراحل زیر را دنبال کرده و رپورتاژی جذاب و پر‌بازدید بنویسید :یش

 1. مخاطب خود را بشناسید.
 2. محل انتشار رپورتاژ خود را بررسی کنید.
 3. تیتر مناسب و جذاب بنویسید.
 4. برای نوشتن یک چکیده خوب زمان بگذارید.
 5. متن اصلی را کامل و جامع بنویسید.
 6. مخاطب را به انجام عمل دعوت کنید.

با رعایت این 7 گام می‌توانید متنی جذاب نوشته و کاربران معمولی را به مخاطبان سایت خود تغییر دهید. توضیحات کامل و جامع 7 گام بالا را در ” چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم ؟ “دنبال کنید.

جمع‌بندی: افزایش ترافیک رپورتاژ

رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغات متنی است که با تبلیغات مستقیم تفاوت دارد. رپورتاژها در قالب یک مقاله در سایت‌های خبری پربازدید قرار می‌گیرند و هدف استفاده از آن‌ها افزایش بازدید از سایت، تبدیل مخاطب به مشتری، ایجاد بک‌لینک‌های دائمی و باکیفیت، بهبود سئو و … است.

برای رسیدن به اهداف ذکر شده لازم است تا رپورتاژ شما دیده و خوانده شود. پس لازم است تا ترافیک به سمت رپورتاژ شما هدایت شود. برای اینکه بتوانید یک رپورتاژ با ترافیک بالا داشته باشید، در وهله اول باید متن خوبی برای آگهی‌تان آماده کنید و آن را در سایت‌های پربازدید منتشر کنید. متنی که نهایت شباهت را به دیگر مقالات سایت میزبان رپورتاژ داشته باشد. از مشکلات خوانندگان آگاه باشد و به آن‌ها اطمینان دهد که راه‌حل را می‌داند.

البته راه‌های سریع دیگری هم برای افزایش ترافیک وجود دارند. می‌توانید استراتژی‌هایی را اتخاذ کنید تا نتایج بهتری را شاهد باشید. برای مثال می‌توانید از سرویس‌هایی مثل جایگاه خبری تریبون استفاده کنید که رپورتاژ شما را به مدت زمانی که مدنظرتان باشد، در صفحه اصلی یا صفحات داخلی سایت پذیرنده نمایش می‌دهد. در ضمن لینک‌سازی برای رپورتاژهایتان را فراموش نکنید. اگر نتوانید این کار را به درستی انجام دهید، یعنی هیچ کاری انجام نداده‌اید.

هم اکنون در قسمت دیدگاه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.