دومین گزارش جامع سئو در ایران (جدید - سال 1401) - تریبون

📣از حال‌و‌روز بازار سئو خبر داری؟
دومین گزارش جامع وضعیت سئو در ایران منتشر شد.
دانلود رایگان

حال‌و‌روز بازار سئو در سال ۱۴۰۱

دومین گزارش جامع سئو در ایران

 

۵۴۱ نفر از متخصصان و فعالان درباره درآمد، عوامل رتبه‌بندی، چالش‌‌ها و مسیر آینده متخصصان در سئو چه می‌گویند؟

3 نکته تحلیلی از گزارش سئو 1401

درآمد ماهانه فعالان سئوی پایتخت‌نشین در ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، ۴۱درصد رشد داشته است. این رشد در کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک به ترتیب ۳۷، ۶۷ و ۴۳درصد است.

متخصصان سئو موفقیت خود را براساس بهبود رتبه کلمات کلیدی در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته‌اند، در حالی که کارفرمایان از آن‌ها انتظار افزایش فروش داشته‌اند. این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده انتظارات متفاوت کارفرمایان و متخصصان از معیار موفقیت پروژه‌های سئو باشد.

 

فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت، با سهم ۷۸درصدی، بزرگترین چالش متخصصان سئو در سال ۱۴۰۱ بوده است، اما در سال ۱۴۰۰، ناآگاهی کارفرما از روند یک پروژه سئو، چالش اصلی متخصصان بیان شده است.

سئو در 1401، از نگاه متخصصان

گزارش‌هایی که امروز در فضای دیجیتال مارکتینگ منتشر می‌شوند، یک معدن طلا هستند. به عنوان کسی که سال‌ها در فضای دیجیتال مارکتینگ کار کرده و از فقر داده رنج برده است، قدردان همه عزیزانی هستم که با ارائه چنین گزارش‌هایی به بهبود شرایط کسب‌وکارها در فضای دیجیتال کمک می‌کنند. گزارش مرتب تریبون را هم دیده‌ام و در فرصتی مناسب، تحلیل‌هایم را ارائه خواهم داد.

عادل طالبی

موسس آژانس دیجیتال مارکتینگ منظم

بخشی از نگرانی متخصصان حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌تواند متاثر از جنبه روانی باشد؛ اما طرح صیانت، اکوسیستم آنلاین ایران را کاملا تحت تاثیر قرار می‌دهد و آسیب به این اکوسیستم، طبیعتا بر فضای دیجیتال مارکتینگ و بازار آن هم اثر می‌گذارد. طرح‌های این چنینی فضای یاس و ناامیدی را در میان کسب‌و‌کارها زیاد می‌کند و اثرات جبران‌ناپذیری را بر جا می‌گذارد.

رضا الفت نسب

عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی

با ورود هوش مصنوعی، خلق تجربه برای کاربر مهم‌تر از همیشه خواهد شد. محتوای وب فارسی از گردآوری اطلاعات به سمت اشتراک تجربیات و ارائه داده‌های دست‌اول خواهد رفت و زمان یک کارشناس سئو بیشتر از گذشته صرف تست و تحلیل نتایج می‌شود. به آینده سلام کنید قبل از اینکه بخشی از گذشته شوید.

امین اسماعیلی

مدیر ارشد عملیات وبسیما

دومین گـزارش جامـع سئـو در ایــران

برای دریافت گزارش فقط کافی است اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید.