تریبون؛به‌صرفه‌ترین پلتفرم

انتشار رپورتاژ آگهی​

گزارش سال ۹۹

تریبون با ورودش به بازار رپورتاژ آگهی چه ارزشی را برای کاربران ایجاد کرده است ؟

تریبون به عنوان یک پلتفرم بین رسانه‌ها و کسب‌وکارها، امکان انتشار رپورتاژ آگهی را آسان ساخته‌است.
تلاش تریبون در راستای این است تا ضمن ایجاد شفافیت در بازار رپورتاژ آگهی، بستری مناسب و  سازنده خلق کند تا کسب‌و‌کارهای آنلاین با صرف کمترین زمان و هزینه، بهترین نتیجه را از کمپین‌های رپورتاژ آگهی بگیرند و رسانه‌های آنلاین نیز به درآمدهای بالاتری دست یابند.

۱۶ میلیارد تومان

صرفه‌جویی در هزینه کاربران معادل ۴۹ بار رپورتاژ در کل رسانه‌های تریبون

در سال گذشته با شـروع کرونـا و فراگیـری آن، تریبـون  در راستای حمایت از کسب‌وکارها، ۷۶۱ رپورتاژ و مبلغی به ارزش ۱ میلیارد تومان به شـرکت‌های خلاق، دانش‌بنیان و بسـیاری از کسـب‌وکارها هدیـه داد. در مجموع در ســال گذشــته تریبــون ۱۶ میلیارد تومان در هزینه کاربران خود صرفه‌جویی کرده است؛ با این مبلغ می‌توان ۴۹ بار در کل رسانه‌های تریبون رپورتاژ منتشر کرد.

%۴۳۶ رشد

در تعداد رپورتاژهای منتشر شده

سال ۹۹ مجموعه تریبون رشد ۴۳۶ درصدی در تعداد رپورتاژهای منتشر شده‌اش به نسبت سال ۹۸ داشته است. در سال ۹۹ به طور متوسط روزانه ۹۰ رپورتاژ در تریبون منتشر شده است.

در سال ۹۹ ، در دومین سال از فعالیت تریبون، مجموعه با رشد‌ ۴۳۶ درصدی در انتشار رپورتاژ همراه بوده‌ است. در این دو سال بیش از ‌۸۵۰۰ کسب‌وکار از جمله علی‌بابا، اسنپ، دیوار، همراه مکانیک و بیش از ‌۸۷۰ رسانه از جمله تسنیم، فارس، زومیت با تریبون همراه بوده‌اند و کمپین‌های خود را از طریق پلتفرم تریبون مدیریت و اجرا کرده‌اند.

8549

کاربر تبلیغ‌کننده

874

رسانه

23111
رپورتاژ منتشرشده
8687
کمپین منتشرشده

بیش از ۸۰۰۰

کسب‌و‌کار همراه​

نگاهی به رفتار کاربران فعال تریبون در سال گذشته

متوسط حجم خرید

۱,۵۷۰,۰۰۰ تومان

متوسط تعداد کمپین‌های خریداری شده

۴

متوسط تعداد رپورتاژهای خریداری شده

۱۵

تبلیغ‌کنندگان تریبون با چه فاصله زمانی رپورتاژ منتشر می‌کنند؟

۸۷٪ از کاربران تریبون به صورت منظم و پیوسته رپورتاژهای خود را برنامه‌ریزی کرده و حداقل یکبار در ماه رپورتاژ منتشر می‌کنند.

در پنل تریبون چه عباراتی جستجوی می‌شود؟

بیشترین کلمه‌ی جستجو شده در پنل تریبون کلمه “خبر” است. بنظر می‌رسد که اغلب کاربران تریبون در جستجوی  خبرگزاری‌ها هستند. پس از آن بیشترین عبارات جستجو شده “ساعت”، “نمناک”، “تسنیم”، “فارس”، “مشرق”، “راه” ، آفتاب” و “تاپ” هستند.” 

 

۱۲۸ سال صرفه‌جویی

و خواندن ۹۳۳ کتاب ۵۰ هزار کلمه‌ای

در سال گذشته تریبون به واسطه خدمات و امکاناتی که در اختیار کاربران قرار داده‌ است زمانی به اندازه ۱۲۸ سال برای کاربران خود صرفه‌جویی کرده که این زمان معادل است با زمان لازم برای خواندن ۹۳۳ کتاب ۵۰ هزار کلمه‌ای

 

رسانه‌های تریبون

در سال ۹۹ به طور میانگین ماهانه ۱۵۰ رسانه در تریبون ثبت نام کردند که از این تعداد بیشترین ثبت‌نامی مربوط به سایت‌های با دسته‌بندی‌ موضوعی “سبک زندگی و مد” و سپس سایت‌های “خبری و خبرگزاری‌ها” بوده است. در حال حاضر ۸۷۴ رسانه در تریبون در حال فعالیت هستند که ۴۳ درصد از آن‌ها در دسته‌بندی موضوعی “خبری” و “سبک زندگی و مد” هستند.

 

پرطرفدارترین رسانه‌ها

خبرگزاری تسنیم، نمناک، مشرق، فرارو، ایلنا، فارس، عصرایران، خبرآنلاین، خبرفوری و جهان‌نیوز ، به ترتیب ۱۰ رسانه پرطرفدار در تریبون هستند که در مجموع ۲۲% از رپورتاژهای منتشر شده را به خود اختصاص می‌دهند.

 

%۸۷ رشد

در درآمد ماهانه رسانه‌های تریبون

در نیمه دوم سال ۹۹ متوسط درآمد ماهانه رسانه‌های فعال در تریبون با رشد ۸۷ درصدی به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه رسید.

 

در طول سال گذشته فعالیت‌ حوزه‌های مختلف چگونه بوده‌است؟

در طول سال ۹۹ با توجه به رپورتاژهای منتشر شده در تریبون ۵ مورد از فعال‌ترین حوزه‌ها در این زمینه کسب‌وکارهای حوزه “مالی و سرمایه‌گذاری”، “گردشگری و تفریح” ، “خودرو و حمل‌ونقل” ، “پزشکی، سلامت و زیبایی” و “موبایل و کامپیوتر” بوده‌اند که در این میان حوزه مالی و سرمایه‌گذاری بیشترین فعالیت را داشته است.

۱۲۷% رشد

در تعداد رپورتاژهای منتشر شده در نیمه دوم سال

متوسط تعداد رپورتاژهای منتشر شده در هر روز از نیمه دوم سال ۹۹ نسبت به نیمه اول سال با رشد ۱۲۷ درصدی همراه بوده است

 
 
۹۴٪رپورتاژها به موقع منتشر می‌شوند

متوسط تعداد رپورتاژهای منتشر شده در هر روز از نیمه دوم سال ۹۹ نسبت به نیمه اول سال با رشد ۱۲۷ درصدی همراه بوده است

 

۳.۲ میلیارد

نمایش در جایگاه‌های خبری تریبون

جایگاه‌های خبری از جمله سرویس‌های جانبی تریبون هستند که کمک می‌کنند تا برند شما چندین برابر بیشتر دیده شود. به کمک این سرویس شما می‌توانید علاوه بر لینک‌سازی توسط رپورتاژ و بهره‌مندی از تاثیر آن در سئو، در بیش از ۱۰ سایت معتبر و پربازدید برندتان را به کاربران آن رسانه معرفی کنید و علاوه بر برندینگ به صورت غیر مستقیم به سئو خود نیز کمک کنید .

 

جذاب‌ترین موضوعات در جایگاه‌های خبری تریبون

در سال گذشته تبلیغاتی که در حوزه‌های بورس و سرمایه‌گذاری، پزشکی و سلامت، گردشگری و تفریح بوده‌اند بیشترین جذابیت را برای خوانندگان داشته‌اند.

پاسخگویی در تریبون

 در سال گذشته تیم پشتیبانی تریبون به ۶۲۷۵ تیکت پاسخ داده‌است که میزان رضایت کاربران از پاسخگویی به تیکت‌ها ۸۰٪ بوده‌است.

می‌توانید فایل pdf گزارش سال ۹۹ تریبون را دانلود و مطالعه نمایید.