چرا باید در سایت خبری رپورتاژ‌ آگهی منتشر کنیم؟

مزایای انتشار رپورتاژ آگهی در سایت خبری

0

اگر با مفهوم رپورتاژ آگهی آشنایی ندارید، ابتدا باید بدانید که رپورتاژ آگهی به چه مفهومی است. از سال 1945 این لغت وارد ادبیات رسانه‌ها شده است. رپورتاژ آگهی یک نوع گزارش خبری است که در قالب خبر و اطلاع‌رسانی، به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده به دنبال تبلیغ کالا، سایت، اپلیکیشن و… می‌آید. این مفهوم از آن جهت در فضای تبلیغات مجازی اهمیت پیدا کرده است که طبق بررسی‌های انجام شده، بازخورد بهتری نسبت به تبلیغات مستقیم داشته است.

این شیوه تبلیغاتی امروزه در میان فعالان حوزه‌های کسب‌وکار و متخصصان بازاریابی از محبوبیت بالایی برخوردار است. این افراد قدرت نفوذ این نوع تبلیغات را در ذهن مخاطبین خود می‌دانند و تلاش می‌کنند تا با ایجاد یک رپورتاژ خبری مناسب و برپایه اصول نوشتاری، به اهداف مورد نظر خود برسند. مسلما یکی از مهمترین این اهداف جذب بیشتر بازدید‌کننده و فروش است.

  • رپورتاژ آگهی در سایت خبری چیست؟

رپورتاژ آگهی در سایت خبری، استفاده مناسب‌تر از این نوع تبلیغات است. در این حالت، نسخه تبلیغی به صورت خبری نوشته می‌شود. سپس این محتوا در یک سایت خبری بارگذاری می شود. این نوع نوشتار باید دارای اصول ارزشی و نوشتاری باشد. نوشتن متنی با عنوان خبری و در مفهوم تبلیغاتی، نیاز به رعایت چارچوب خاصی دارد. این نوع تبلیغات، تاثیر زیادی بر ذهن خواننده خبری دارد. مخاطبین سایت‌های خبری، به دلیل اعتماد به برخی از آن‌ها، اقدام به خواندن رپورتاژ خبری منتشر شده می‌کنند.  در مرحله بعد تحت تاثیر شیوه نگارش مورد استفاده، به سمت آن جذب می‌شوند. با توجه به توضیحات ارائه شده، بسیاری از شرکت‌ها اقدام به تبلیغ محصولات و یا خدمات خود به صورت رپورتاژ آگهی در سایت خبری می‌کنند.

  • چگونه ریپورتاژ آگهی بنویسیم؟

در نگارش یک ریپورتاژ، تیتر نویسی، نحوه نگارش متن، بررسی محل انتشار، شناسایی مشکل مخاطب و معرفی راهکارها اقداماتی است که باید در نظر گرفته شود.
در این راستا باید تلاش کنیم که بدون خسته کردن خواننده، ابتدا با تیتر مناسب مخاطب را جذب کنیم. سپس به بررسی مشکلی که با محصول یا خدمات ما مرتبط است، اقدام کنیم. در این راه باید در نظر بگیریم که بیشتر به جنبه های مثبتی که در محصول ما وجود دارد به عنوان راه حل مشکلی که مورد بحث است بپردازیم.

همچنین در طول متن خبری دلیل و مدرک معتبری برای اثبات ادعاهای مطرح شده بیاوریم تا مخاطب از صحت متن و توضیحات ارائه شده، اطمینان پیدا کند. از جهتی مخاطب باید بتواند به راهکار ارائه شده که همان محصول تبلیغی است، اعتماد کند. در انتهای متن خبری نیز باید سعی شود راه حل ارائه شده ذهنیت مثبتی برای مخاطب رقم بزند تا از اقدامات بعدی برای جذب به سمت آگهی خبری، منصرف نشود. در صورت رعایت موارد گفته‌ شده می‌توانیم اقدام به انتشار رپورتاژ آگهی در سایت خبری بکنیم.

 

  • خرید رپورتاژ خبری، راه حلی برای آنان که متفاوت اند.

برای ایجاد یک تبلیغ به شیوه یاد شده، باید به خرید رپورتاژ آگهی در سایت خبری اقدام کنیم. در همین ابتدا باید بدانیم که پشت هر رپورتاژ آگهی در سایت خبری، فکری هدفمند قرار دارد که هر شخصی نمی‌تواند اصول نگارشی و ارزشی آن را رعایت کند. برای این منظور باید از شرکت‌های فعال در این زمینه برای ایجاد آن کمک بگیریم. بسیاری از شرکت های فعال در این زمینه، سایت های خبری محبوب در زمینه های تبلیغاتی مختلف را می‌شناسند و با آن‌ها همکاری می‌کنند.

ممکن است رپورتاژ خبری کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید در یک سایت خبری با موفقیت همراه نباشد. این به نوع تبلیغ و سایت خبری مورد نظر باز می‌گردد. باید دید آیا مخاطبین این سایت خبری با توجه به ذهنیت از این سایت، تحت تاثیر چنین تبلیغاتی قرار می گیرند یا خیر. به همین منظور شرکت‌های فعال در این زمینه، می‌توانند برای ثبت رپورتاژ آگهی در خبرگزاری‌ها و رسانه ها برای بازدهی بیشتر تبلیغات، به شما کمک کنند. با توجه به توضیحاتی که دادیم و نتیجه‌ای در چندین سال گذشته از انتشار این نوع آگهی در فضای مجازی بدست آورده‌ایم، بنظر می‌رسد هزینه‌ای که برای خرید رپورتاژ خبری می‌کنیم در طی مدت زمان کوتاهی با سودآوری همراه خواهد بود.

 

  • نتیجه‌گیری

امروزه راه‌های تبلیغاتی جدیدی ایجاد شده که از شیوه سنتی تبلیغات به صورت مستقیم پیشی گرفته است. از این نوع تبلیغات به عنوان رپورتاژ خبری یاد می‌شود. شیوه جدیدی است که اجازه نمی‌دهد ذهن مخاطب از دیدن بی‌شمار آگهی تبلیغاتی خسته شود. در بعضی موارد نیز سعی می‌شود در کنار ایجاد فضای تبلیغاتی در ذهن مخاطب، آگاهی بخشی علمی، اقتصادی و… را نیز داشته باشد تا علاوه بر تبلیغات، اطلاعاتی را در زمینه‌های مرتبط با آگهی به مخاطب انتقال دهد.

باید این نکته را در نظر گرفت که رپورتاژ آگهی در سایت خبری به منظور فریب مخاطبین نیست؛ بلکه استفاده از فضای پرطرفدار سایت‌های خبری در جهت انتشار تبلیغ مورد نظر است. به دلیل بازدید بالای سایت‌های خبری است که سعی می‌کنیم در این فضا اقدام به تبلیغات کنیم. این مخاطب است که تصمیم می‌گیرد تا با کلیک بر روی رپورتاژ خبری منتشر شده به سایت تبلیغ کننده رجوع کند و با شرایط محصولات و یا خدمات مورد نظر بیشتر آشنا شود. در نهایت این مخاطب است که با توجه به نیاز خود اقدام به خرید کالا یا خدمات می‌کند. ما در ایجاد یک رپورتاژ اگهی در سایت خبری صرفا از فضای پرمخاطب آن استفاده می‌کنیم تا بتوانیم مخاطب حداکثری را برای تبلیغ خود بدست بیاوریم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.