استفاده از داده ساختار یافته FAQ برای محتوای غیر پرسش و پاسخ

با خرید اولین رپورتاژ آگهی، برای رپورتاژ بعدی خود ۱۰۰درصد تخفیف بگیرید. دریافت هدیه

اجازه گوگل برای استفاده از FAQ در محتواهای غیر سوال و جواب

به‌ روزرسانی شده در 29 شهریور 1401

اجازه گوگل برای استفاده از FAQ در محتواهای غیر سوال و جواب

در این خبر، جان مولر توضیح می‌دهد که چگونه از داده‌های ساختاری پرسش‌های متداول (FAQ) برای محتواهایی که قالب پرسش‌وپاسخ ندارند هم در تقویم محتوا روزانه سایت استفاده کنیم.

درمورد داده ساختار یافته‌ی FAQ بیشتر بدانید

FAQ یا سوالات متداول مخفف (Frequently Asked Questions) است. این نوع از داده‌های ساختاریافته در واقع نوعی محتواست که به بخشی از صفحۀ وب اضافه می‌شود و سوالات متداول کاربران دربارۀ آن محتوا را نمایش می‌دهد. این داده‌های ساختاریافته قطعه کدی هستند که شما در سایت خود قرار می‌دهید تا در ریچ ‌اسنیپ نتایج گوگل برای کاربران نمایش داده شود.
محتوای پرسش‌های متداول هم در قالب یک صفحه کامل از پرسش و پاسخ یا بخش کوچکی از یک صفحه نمایش داده می‌شود. یکی از ویژگی‌های خوب استفاده از داده ‌ساختاریافته این است که دو تا سه برابر فضای نتایج جست‌وجو گوگل را می گیرد. اختصاص بیشتر فضای نتایج گوگل به سایت شما باعث حذف یک یا دو رقیب خواهد شد.

نحوۀ استفاده از داده‌های ساختاریافته پرسش‌های متداول

تا زمانی که همچنین سوالی از جان مولر پرسیده نشده بود، استفاده از اسکیمای سوالات متداول فقط برای محتواهایی با فرم پرسش وپاسخ و انجمن‌های وب متداول بود. با مطرح کردن این سوال قرار است به این نتیجه برسیم که آیا استفاده از محتواهایی که بخشی از متن آن برچسب FAQ دارد و دارای لیستی از سوال و جواب است، اشکال دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال در دستورالعمل استفاده از FAQ منتشر شده توسط گوگل وجود ندارد

در این دستورالعمل آمده است:
«صفحۀ سؤالات متداول (FAQ) حاوی فهرستی از سؤالات و پاسخ‌های مربوط به یک موضوع خاص است. صفحات پرسش‌های متداول که به‌درستی با دستور کد FAQ علامت‌گذاری شده‌اند، ممکن است در ریچ اسنیپت نتایج جست وجو گوگل شانس نمایش بیشتری داشته باشند.»

آیا می‌توان از FAQ برای محتوایی با قالب غیر سوالات متداول استفاده کرد؟

سوال به این شکل پرسیده شد:

آیا می‌توانیم از اسکیما FAQ برای علامت‌گذاری بخش‌های مختلف یک محتوا که سوال و پاسخ دارند ولی شبیه فهرست‌های رایج از سوالات متداول نیستند، استفاده کنیم؟ برای مثال، یک محتوای بلاگ پست ممکن است ده عنوان در بخش‌های مختلف و تعدادی سوال و پاسخ در متن داشته باشد.

جان مولر از گوگل پاسخ داد:

«من اسناد رسمی را دوباره بررسی کردم. این اسناد همیشه یک راهنمای خوب برای جواب به این سوالات است. اطلاعاتی که در بخش پرسش‌های متداول و داده‌های ساختاریافته قرار می‌گیرد باید همان اطلاعات در محتوای صفحه وجود داشته باشد. درواقع وقتی شخصی از آن صفحه بازدید می‌کند باید هم سؤال و هم پاسخ را در متن ببیند حتی اگر سؤالات و پاسخ‌ها در قسمت‌های مختلف صفحه باشد.

هیچ تضمینی در نمایش داده‌های ساختاریافته در نتایج جست‌وجو نیست!

جان مولر در ادامه توضیح می‌دهد:

حتما این نکته را درنظر بگیرید که برای نمایش تمام داد‌ه‌های ساختاریافته مانند سوالات متداول در ریچ اسنیپت نتایج جست‌وجو گوگل هیچ تضمینی وجود ندارد. شما وقتی از قطعات کدهای دستوری داده‌های ساختاریافته استفاده می‌کنید، فقط صفحات سایت خود برای نمایش استراکچردیتا واجد شرایط می‌کنید.

در این مواقع شما باید از ابزار تست استفاده کنید تا از نحوۀ اجرا مطئمن شوید. همچنین برای دیدن نتایج بعد از اضافه کردن داده‌های ساختاریافته باید منتظر بمانید تا گوگل صفحات را بررسی و پردازش کند.

جان مولر از نحوۀ اجرای سوالات متداول در صفحات به این روش مطمئن است; اما برای بررسی نتیجه اضافه‌کردن دیگر داده‌های ساختاریافته باید به ابزار سرچ کنسول گوگل مراجعه کنید. در این ابزار یک بخش مجزا برای مشاهده گزارش اطلاعات داده‌های ساختاریافته وجود دارد تا بتوانید عملکرد آن‌ها را در نتایج گوگل بسنجید. اگر هم از اجرای قطعات کد در صفحات سایت زمان زیادی است که می‌گذرد، می‌توانید از همین بخش علت را پیدا کنید.

راهنمای استفاده از داده‌های ساختاریافته

جان مولر به دستورالعمل‌های اجرای داده‌های ساختاریافته اشاره‌ای نکرد; اما برای این موضوع قوانینی وجود دارد تا بتوانید بهترین عملکرد را روی سایت خود داشته باشید.

قانون مهم: نباید از محتوایی برای بخش سوالات متداول استفاده کنید که در محتوای سایت وجود ندارد، درغیر این صورت قانون را رعایت نکردید. اگر از داده‌های ساختاریافته پرسش‌وپاسخ استفاده می‌کنید، باید دقیقاً با آنچه در خود صفحه وب است مطابقت داشته باشد.

دستورالعمل گوگل، در خصوص‌ کیفیت داده‌های ساختاریافته هشدار می‌دهد:

“محتوایی را که برای کاربران صفحه قابل مشاهده نیست را با FAQ علامت گذاری نکنید”

اشتراک‌گذاری‌:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-

با وارد کردن ایمیل خود از خبرنامه های به روز تریبونی با خبر شوید: