آیا گوگل با ورژن‌های متنوع از یک محتوا یکسان موافق است؟

با خرید اولین رپورتاژ آگهی، برای رپورتاژ بعدی خود ۱۰۰درصد تخفیف بگیرید. دریافت هدیه

آیا گوگل با ورژن‌های متنوع از یک محتوا موافق است؟

به‌ روزرسانی شده در 29 شهریور 1401

آیا گوگل با ورژن‌های متنوع از یک محتوا موافق است؟

از جان مولر پرسیدند: «آیا ناشران و نویسندگان می‌توانند محتواهای خود را کپی کنند و دوباره آن‌ها را منتشر کنند؟»
شخصی که این سوال را می‌پرسد، این عمل ناشر را نوعی “سرقت ادبی” توصیف می‌کند.
مولر پاسخ می‌دهد:

اگر کسی بخواهد قسمتی از محتوای منتشرشده خودش را دوباره در یک مطلب دیگر استفاده کند، مشکلی ندارد. به‌عبارتی اگر می‌خواهید برای قسمتی مشابه در یک مطلب جدید از محتواهای قبلی خودتان استفاده کنید، گوگل مشکلی با این کار ندارد.

آیا این عمل “خود‌سرقتی” است؟

کسی که از نوشته‌های قبلی خودش در بخشی از مقالات جدید استفاده‌کند، سارق ادبی نیست. زمانی می‌توانید بگویید کسی سرقت ادبی انجام داده است که از محتواهای دیگران به نام خودش استفاده کند. پس باید سوال پرسیده شده را این‌گونه مطرح کرد: «آیا گوگل با ناشرانی که از محتوای خود سرقت ادبی می‌کنند، برخورد می کند؟»

استفاده مجدد از محتوا

مولر بر نادرست‌بودن کلمۀ “سرقت ادبی” تاکید کرد و این‌گونه پاسخ داد: «من نمی‌دانم تعریف دقیق سرقت ادبی چیست، اما اگر قصد دارید از محتوای خود دوباره استفاده کنید، واقعاً هیچ سرقت ادبی رخ نداده است، حداقل آن طور که من آن را درک می کنم.
از دیدگاه گوگل، اگر محتوایی از سایت خود را با تغییر برخی عناصر دوباره منتشر می‌کنید، کاملا به انتخاب خود شما بستگی دارد.»

هدف از تولید محتوا باید ایجاد ارزش برای مخاطب باشد

همیشه ما به نحوۀ پاسخ‌دهی گوگل به عباراتی که کاربران جست‌وجو می‌کنند، فکر می‌کنیم; اما گوگل صفحاتی را برای پاسخ به کاربران انتخاب می‌کند محتوایی مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد.

مولر پاسخ خود را ادامه داد:
به‌نظر من شما با کپی‌کردن محتوای مقاله‌های قبلی و تغییر بعضی از کلمات نمی توانید ارزشی را رای مخاطب خلق کنید. از لحاظ فنی خیلی بهتر است که محتواهای یونیک و قانع‌کننده‌ای برای موضوعات موردنظرتان پیدا کنید یا دربارۀ آن‌ها از ابتدا مقاله‌ای جامع تولید کنید.

در نهایت، من فکر نمی‌کنم مانعی برای کپی‌کردن از قسمت‌هایی از مقاله‌های دیگران وجود داشته باشد. این موضوع کاملا از لحاظ فنی به شما بستگی دارد، اما به‌نظر من با این روش مقالات کمتری را می‌شه تولید کرد که واقعا خوب باشند.

روی محتوا تمرکز کنید نه میانبرها!

محتواهای یک سایت مهم‌ترین دارایی‌هایی هستند که به‌طور مستقیم در موفقیت یا ناکامی یک سرما‌یه‌گذاری بیزینسی نقش داشته باشند. همان طور که می‌دانید تولید محتوا نقش مهمی در تمام کسب‌وکارها دارد. منطقی نیست که اگر قصد دارید روی رتبه صفحات و سئو سایت خود در نتایج گوگل کار کنید از تولید محتوا باکیفیت غافل شوید و راه‌‌های میانبر دیگری را انتخاب کنید.

اشتراک‌گذاری‌:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-

با وارد کردن ایمیل خود از خبرنامه های به روز تریبونی با خبر شوید: