تاثیر منفی به‌روزرسانی تصاویر بر سئو تصاویر + راهکار آن

با خرید اولین رپورتاژ آگهی، برای رپورتاژ بعدی خود ۱۰۰درصد تخفیف بگیرید. دریافت هدیه

تاثیر منفی به‌روزرسانی تصاویر بر سئو تصاویر

به‌ روزرسانی شده در 29 شهریور 1401

چگونه به‌روزرسانی تصاویر می‌تواند تاثیر منفی بر سئو تصاویر داشته باشد؟

جان مولر از گوگل عقیده دارد که اگر ایندکس تصاویر به آهستگی انجام شود، می‌تواند تاثیرات منفی برای سایت‌های بزرگی که تصاویر خود را به‌روزرسانی می‌کنند، داشته باشد.
در روزهای گذشته، جان مولر در دفتر گوگل بازخوردهایی در مورد چگونگی آهسته ایندکس شدن تصاویر در گوگل و چگونگی ایجاد مشکلات، زمانی که تغییرات بزرگی در هزاران عکس اتفاق بیفتد، ارائه داده است.
مولر برای این مشکل راه‌حل‌های زیادی را امتحان کرده و در نهایت به نظر او تنها کاری که می‌توان کرد ایندکس شدن تصاویر جدید با استفاده از پاسخگویی سریع سرور است.

مشکل ایندکس نشدن تصاویر به‌روزرسانی‌ شده تا چند ماه

یکی از کاربران نمونه‌ای از ایندکس نشدن تصاویر خود را بیان کرد. در این اتفاق 50 هزار تصویر به‌روزرسانی شده بود و تاثیر آن بر روی سایت منفی بوده است.

جان مولر توضیح میدهد:

“اگر تعداد زیادی دستورالعمل برای ایندکس شدن وجود داشته باشد و شما فرمت تصاویر خود را تغییر دهید، انگار که 50 هزار دستورالعمل جدید قرار است در متا دیتا تعریف شود که این فرایند زمان زیادی می‌گیرد و ممکن است حتی تا چند ماه هم به طول بیانجامد.”

کاربر ادامه میدهد که حتی وقتی در سرچ کنسول گزارشی از وضعیت ایندکس این تصاویر گرفته، با هیچ خطا یا مشکلی مواجه نشده چون این ابزار هنگام بررسی، تصاویر را در سایت می‌بیند. اما این تاییدیه به معنای ایندکس شدن تصاویر به‌روزرسانی‌شده نیست. بنابراین سرچ کنسول در واقع یک اطمینان قلابی می‌دهد تا تصور شود که همه‌چیز خوب است.

عملکرد کند گوگل در ایندکس مجدد تصاویر

جان مولر در خصوص صحبت‌های این کاربر اینگونه پاسخ می‌دهد:

“چیزی که در این مواقع رخ می‌دهد این است که کراول کردن و ایندکس کردن تصاویر نسبت به صفحات سایت با سرعت کمتری انجام می‌شود؛ و اگر URL یک تصویر را حذف کنید و یک URL جدید به آن در صفحه اختصاص دهید، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا توسط ربات‌های گوگل دیده شود و این چیزی است که در شرایط گفته‌شده (توسط کاربر) رخ می‌دهد.”

ریدایرکت تصاویر قدیمی

جان مولر برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌دهد که URL تصاویر قدیمی را روی URL تصاویر جدید ریدایرکت کنید. او ادامه داد:

«چیزی که ما در این موارد پیشنهاد می‌دهیم، ریدایرکت URLهای قدیمی به جدیدها حتی برای تصاویر است. بنابراین اگر قصد انجام چنین کاری را داشتید، می‌توانیدURL های قدیمی را به URL های جدید ریدایرکت کنید، در این صورت، مثل این است که می‌توانیم تصویر قبلی را در سیستم خود نگه داریم و فقط آدرس قدیم را به آدرس جدید تغییر بدهیم.»

سایت مپ تصاویر نمی‌تواند سرعت ایندکس را بالا ببرد

فردی در این خصوص از جان مولر پرسید که آیا سایت مپ تصاویر می‌تواند روند ایندکس شدن را سرعت ببخشد؟

جان مولر پاسخ به سوال فوق را اینگونه داد:

«فکر نمی‌کنم؛ انجام این کار می‌تواند به ما کمک کند که کدام تصویر مورد نیاز ماست. در هر صورت باید صفحه مجدد کراول شود. به همین خاطر فکر نمی‌کنم باعث تسریع این روند شود. البته اگر هر عکس در وضعیت ثابتی باشد، سایت مپ می‌تواند همراه URL تصویر اثرگذار باشد اما در شرایطی که تمامی URL تصاویر را بخواهید تغییر دهید، تاثیرچندانی به همراه نخواهد داشت.»

دستورالعمل‌های گوگل هم در این زمینه اشاره‌ای به تاثیر سایت مپ در این شرایط ندارد و سایت مپ تنها می‌تواند تصاویری که به دلایل فنی از دید گوگل پنهان شده‌اند را پیدا کند.

پاسخگویی سریع سرور میتواند به ایندکس شدن تصاویر کمک ‌کند

جان مولر در این خصوص توضیح می‌دهد که به صورت واضح اگر سرور سریعتر باشد، آسان‌تر می‌توانیم که تعداد زیادی URL را درخواست دهیم.

اشتراک‌گذاری‌:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-

با وارد کردن ایمیل خود از خبرنامه های به روز تریبونی با خبر شوید: