کیفیت محتوا برای گوگل از هرچیزی بیشتر اهمیت دارد! - تریبون

با خرید اولین رپورتاژ آگهی، برای رپورتاژ بعدی خود ۱۰۰درصد تخفیف بگیرید. دریافت هدیه

کیفیت محتوا برای گوگل از هرچیزی مهم‌تر است!

به‌ روزرسانی شده در 29 شهریور 1401

کیفیت محتوا برای گوگل از هرچیزی مهم‌تر است!

یکی از بزرگترین دغدغه‌های وبمستران همیشه این بوده که آیا تفاوتی دارد تولید محتوا را خودمان انجام دهیم یا اگر برون‌سپاری شود هم به همان اندازه می‌تواند برای سئوی سایت مناسب باشد؟

در Google SEO office-hours هفته پیش، جان مولر به این سوال پاسخ داد:

«برای گوگل اهمیتی ندارد که محتوایی که شما تولید می‌کنید، توسط فریلنسرها نوشته شده باشد یا فردی را برای انجام این کار داخل سازمان خود داشته باشید؛ چیزی که گوگل به آن توجه می‌کند، کیفیت محتوای شماست.»

بنابراین تنها دغدغه شما به عنوان یک کارفرما/ وبمستر یا یک کارشناس سئو باید فقط و فقط کیفیت محتوای تولید شده باشد.

برای دیدن این ویدئو کافیست فیلتر شکن خود را روشن کنید.

در این ویدئو شاهد پاسخ زیر توسط جان مولر هستیم:

<<فکر نمیکنم که تفاوت زیادی بین هر دو حالت برای ما وجود داشته باشد؛ در حالت کلی تمرکز ما بر روی کیفیت محتوای انتشار یافته است.>>

وی در ادامه اشاره کرد:

<<پس هنگامی که شما محتوایی را برون‌سپاری می‌کنید و درنهایت محتوای با کیفیتی به شما تحویل داده می‌شود، از نظر من نمی‌توان فرقی با حالتی که خودتان محتوا را تهیه و منتشر می‌کنید در نظر گرفت؛ در هر دو حالت شما یک محتوای باکیفیت برای کاربران‌تان خواهید داشت.>>

همچنین در ادامه از ایشان پرسیده شد که گوگل از چه طریقی متوجه فرق یک محتوای برونسپاری شده با یک محتوای تولید شده در دل کسب و کار میشود؟ و جان مولر در این رابطه اظهار بی‌اطلاعی کرد. و در ادامه به این نکته بسیار مهم هم مجددا اشاره کرد:

<< وقتی صحبت از محتوای انبوه می‌شود، اگر محتوا از سایت‌های مختلف جمع‌آوری یا به عبارتی کپی شود می‌تواند برای شما مسئله‌آفرین باشد؛ زیرا گوگل به خوبی می‌تواند متوجه این اتفاق شود. اما اگر محتوا صرفا توسط تیم شما یا به حالت برون‌سپاری تهیه شده باشد، از دید ما مشکلی ندارد.>>

برای دیدن ویدئو لطفا از وی‌پی‌ان استفاده نمایید:

موضوع نویسندگان و اینکه آیا گوگل متوجه می‌شود که چه کسی مطلب را نوشته است، جزو مباحث جذاب است. آیا گوگل می‌تواند قضاوت کند که نویسنده واقعا متخصص است یا نه؟ آیا محتوای شما توسط یک متخصص نوشته شده یا فقط از نام و اعتبار متخصصان بهره‌مند شده‌اید؟
همانطور که قبلا هم اعلام شده بود، نام نویسنده فاکتور رتبه‌ بندی گوگل محسوب نمی‌شود و فقط گوگل توصیه کرده که یک متخصص محتوای شما را نگارش کند؛ مثلا اگر در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت می‌کنید، بهتر است یک پزشک متخصص محتوای سایت شما را نوشته باشد.
با این حال، گوگل مخالف اجاره نام متخصصان برای مطالب سایت است و تلاش می‌کند که در آینده دقیق‌تر بتواند نویسنده را تشخیص دهد.

اشتراک‌گذاری‌:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-

با وارد کردن ایمیل خود از خبرنامه های به روز تریبونی با خبر شوید: