چرا تولید محتوای ویدئویی برای کسب و کارتان مورد نیاز است؟

0

در چند سال گذشته تاثیر شبکه های مجازی و همین طور وب سایت ها روی کسب و کار ها بسیار بیشتر از قبل بوده است. نگه داشتن مخاطب در صفحات وب سایت یا پیج های شبکه های اجتماعی بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرد. به همین خاطر روش های مارکتینگ به سرعت  در این حوزه رشد کرد و باعث حرفه ای تر شدن محتواها شد. یکی از جدیدترین روش های بازاریابی اینترنتی، ویدیو مارکتینگ است.  تولید محتوای ویدئویی اخیراً بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. چرا که نوع مخاطبین امروزی تغییر کرده و دیگر صرفاً به دنبال یک متن یا تصویر ساده نیستند.

تاثیری که ویدیو مارکتینگ بر روی سئوی سایت می گذارد می تواند در بعضی شرایط حتی از محتواهای متنی و نوشتاری بیشتر باشد. مخاطبین علاوه بر اینکه از طریق محتوای ویدیویی می توانند سریع تر به خواسته خود برسند، مدت زمان بیشتری را هم در صفحات سایت شما سپری خواهند کرد. این مدت زمان آن جایی اهمیت پیدا می کند که گوگل یک پارامتر در امتیاز دهی خود را مدت زمانی که مخاطبین در وب سایت شما می گذرانند در نظر گرفته است. در این مطلب می خواهیم بیشتر با خدمات تولید محتوای ویدئویی آشنا شویم. با ما همراه باشید.

چند نوع تولید محتوای ویدئویی داریم؟

برای اینکه بدانید کدام نوع از محتواهای ویدئویی مناسب کار شماست بهتر است با انواع آن آشنا باشید. این طور نیست که هر ویدئویی برای کسب و کار شما مناسب باشد. شما می بایست بسته به خدماتی که به مخاطبین خود ارائه می دهید، محتوای مناسب تولید کنید. ما به طور کلی 4 نوع محتوای ویدئویی داریم:

  1. ویدئوهای آموزشی
  2. ویدئوهای تبلیغاتی
  3. ویدئوهای علمی
  4. ویدئوهای سخنرانی

تولید محتوای ویدئویی برای هر کدام از این انواع نیاز به تخصص و دورنمای مناسب دارد. صرفاً فیلم گرفتن و منتشر کردن آن ممکن است محتوای بی کیفیتی ایجاد کند و بعد از مدتی مخاطب را از برند شما دلسرد نماید. به همین خاطر مهم است که خدمات تولید محتوای ویدئویی را از جای مطمئنی بخواهید. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید از همکاران ما در تریبون راهنمایی بگیرید.

ویدئوهای آموزشی

اگر به عنوان یک شرکت و یا تولید کننده هر نوع محصولی فعالیت می کنید، لازم است که برای محصولات جدیدی که وارد بازار می کنید ویدئوهای آموزشی تهیه کنید. این کار به این منظور انجام می شود که مخاطب شما طرز استفاده و مصرف محصولات شما را ببیند و بعضاً با دیدن این نوع از ویدئوها مشتاق به خرید محصول شما می شوند. این مساله در شرکت های سایر کشورها بسیار رایج است. همانطور که احتمالاً خود شما هم شاهد بوده اید بسیاری از محصولاتی که به عنوان محصول جدید به بازار معرفی می شوند حتماً یک یا چند تیم شروع به تولید محتوای ویدئویی برای آن می کنند. از آنباکس کردن محصول تا استفاده از آن. این مساله می تواند تاثیر به سزایی در دیده شدن خدمات شما توسط مشتریان داشته باشد.

تولید ویديوی تبلیغاتی

ویدئوهای تبلیغاتی

اگر قصد دارید خدمات شرکت یا کسب و کار خود را به عنوان یک تبلیغ به گوش مخاطب برسانید، ویدئوهای تبلیغاتی بهترین گزینه هستند. برای این دسته از ویدئوها سناریو تهیه می شود و حتی جملاتی که قرار است بازیگران و یا مدیران شرکت در ویدئو بگویند از قبل نوشته می شود. قیمت تولید محتوای ویدئویی برای ویدئوهای تبلیغاتی معمولاً از انواع دیگر بیشتر است. چرا که نیاز به بازارسنجی و بررسی رقبا دارد. سپس با یک پلن مناسب اقدام به تبلیغ محصولات و خدمات کسب و کارها می شود.

ویدئوهای علمی

ویدئوهای علمی بیشتر با منظور شرح یک اتفاق علمی یا توضیحات درباره یک مقاله یا مطلب است. بسیاری از کسب و کارهایی که به صورت حرفه ای در حال فعالیت در حوزه ی علمی هستند، به این نوع تولید محتوای ویدئویی نیاز پیدا می کنند. برای مثال شرکت های دارویی گاهاً نیاز دارند توضیحات علمی و تخصصی درباره بعضی محصولات ارائه دهند و بهترین مدیا برای برقراری ارتباط با مخاطبان در این زمینه می تواند ویدئو باشد. گرچه معمولاً این نوع کسب و کار ها مقالات علمی نیز منتشر می کنند واین ویدئوها می توانند در تکمیل این مقالات تهیه شوند.

ویدئوهای سخنرانی

تهیه تولید محتوای ویدئویی این نوع از محتواها کار چندان سختی نیست. اگر به طور متناوب جلسات و سخنرانی هایی در شرکت دارید می توانید با امکانات مناسب فیلمبرداری کرده و بعد از یک تدوین حرفه ای به صورت محتوای ویدئوی منتشر نمایید. اگر مدیران شرکت قصد برقراری ارتباط با مشتریان را نیز داشته باشند می توانند صحبت های خود را به طور اختصاصی در قالب فیلم ضبط کرده و در وب سایت آپلود کنند. این ویدئوها می توانند جنبه تبلیغاتی هم داشته باشند.

چرا به تولید محتوای ویدئویی نیاز داریم؟

کاربر امروزی شاید دیگر حوصله آن را نداشته باشد که مقالات طولانی و محتواهای نه چندان شسته رفته را بخواند. شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توئیتر به گونه ای ساخته شده اند که مخاطب انتظار ساده بودن و کوتاه بودن محتوا را دارد. این را می شود از محدودیت توئیتر در تعداد کاراکترها و از محدودیت اینستاگرام در مدت زمان ویدیو در یک پست متوجه شد .

به همین خاطر تهیه یک فیلم کوتاه می تواند در برقراری ارتباط با مخاطبین می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. از طرف دیگر زمانی که مخاطب شما در حال دیدن ویدئوی منتشر شده روی وب سایت شماست از نظر موتورهای جستجو جنبه مثبتی دارد و نشان می دهد که محتوای شما برای مخاطب جذاب است. به همین خاطر سعی کنید علاوه بر محتواهای متنی برای تولید محتوای ویدئویی هم برنامه ریزی کنید.به طور کلی ویدئو مارکتینگ مزایایی دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

مزایای تولید محتوای ویدئویی

اگر به خدمات تولید محتوای ویدئویی نیاز داشتید می توانید با کارشناسان ما در تریبون تماس بگیرید تا هم در جریان قیمت تولید محتوای ویدئویی باشید و هم اگر نیاز به مشاوره در این زمینه دارید بتوانند پاسخگوی شما باشند. البته که انتشار ویدئو در شبکه های مجازی برای شما هزینه ای به دنبال نخواهد داشت. تنها هزینه برای تولید این ویدئوهاست. که می توانید با پیشنهادهایی که تریبون به شما می دهد مجموعه ای از خدمات را با هزینه ای مناسب برای برند خود داشته باشید. ویدئو مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی هست که بیشترین بازگشت سرمایه را برای شما به دنبال خواهد داشت.

از مزایای ویدئو مارکتینگ کاهش شانس کپی شدن توسط وب سایت های دیگر است. معمولاً محتوای متنی به راحتی می تواند توسط دیگران مورد استفاده قرار گیرد. اما در باره محتواهای ویدئویی این مساله صادق نیست. زمانی که یک ویدئو منتشر می شود به شرط حرفه ای بودن آن نظر کاربران جلب خواهد شد و این در افزایش اعتبار برند شما بسیار موثر است. اگر قصد معرفی محصول یا خدماتی را دارید با تولید ویدئو می توانید به بهترین شکل به این هدف برسید. به خاطر داشته باشید که ذهن انسان تصاویر را بسیار راحت تر از متن پردازش می کند. به همین خاطر می توانیم نتیجه بگیریم که ویدئو مارکتینگ به زودی جایگاه بسیار مهم تری در رسانه ها پیدا خواهد کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.