برای سفارش تولید محتوا به چه نکاتی توجه کنیم؟

1

یکی از دغدغه های مدیران وب سایت بعد از مباحث فنی همیشه بحث تولید محتوا بوده است. تولید محتوای باکیفیت می بایست به طور مداوم و همیشگی روی وب سایتتان انجام شود. بسیاری از مواقع صاحبان کسب و کارها فرصت کافی برای تولید محتوای سئو شده مداوم را ندارند. به همین دلیل است که از پلتفرم های دیگری درخواست تولید محتوا می کنند. تریبون، به عنوان یکی از فعالان این حوزه، برای گرفتن سفارش تولید محتوا وب سایت شما آماده است. می توانید همین حالا از بخش ثبت سفارش سایت، برای گرفتن خدمات تولید محتوا از تریبون اقدام کنید. اما قبل از آن پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه و بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

چرا به سفارش تولید محتوا نیاز داریم؟

احتمالاً شما هم جمله معروف Content is King را شنیده اید. عبارتی که بیل گیتس، کارآفرین موفق دنیای دیجیتال گفته است؛ محتوا پادشاه است. همین یک نقل قول می تواند اهمیت محتوا را به خوبی یادآور شود. در واقع ما هر روز در حال استفاده از محتواهای مختلف هستیم. زمانی که به اخبار گوش می دهید در حال شنیدن یک محتوای خبری هستید. یا اگر کتابی در زمینه رشته تحصیلی تان می خوانید یک تولید محتوای تخصصی برای آن انجام شده. یا حتی همین مطلبی که در حال خواندن آن هستید. تقریباً هر کجا را که نگاه کنید در معرض یک محتوا هستید. شاید نه لزوماً متنی اما محتواهای تصویری، ویدیویی، صوتی و … همه جا پیدا می شود.

حالا سوال اینجاست که آیا شما برای وب سایت خود نیاز به خدمات تولید محتوا دارید؟ پاسخ مثبت است. تفاوت زیادی نمی کند در چه حیطه ای فعالیت می کنید. برای اینکه بتوانید خدمات خودتان را به گوش مخاطب برسانید نیاز به تولید محتوا دارید. یکی از راه های برقراری ارتباط با مخاطبین، مقالاتی است که برای آنها تهیه می کنید. اگر در یک حوزه خاص و علمی فعالیت می کنید، نیاز به تولید محتوای تخصصی دارید. حتی اگر چندان مطمئن نیستید که مخاطبان مستقیمی که در حال حاضر دارید، به سراغ مقالات سایت شما بیایند، باز هم نیاز است که سفارش تولید محتوای سئو شده بدهید. چرا که با این کار گوگل مطالب سایت شما را می شناسد و به آن امتیاز می دهد. این یعنی شروع وارد شدن کاربران جدید به وب سایت شما.

خودمان بنویسم یا سفارش تولید محتوا بدهیم؟

این یکی از سوالاتی است که معمولاً صاحبان وب سایت ها در ابتدای راه مطرح می کنند. بسیاری تصور می کنند تولید محتوای با کیفیت نه تنها کار سختی نیست بلکه کاملاً در حیطه توانایی های خودشان است. بیایید اینطور به مساله نگاه کنیم. شما اگر مدیر یک شرکت باشید، آیا می توانید هم امور مدیریتی را به عهده بگیرید هم پای دستگاه های کارخانه بایستید و کار کنید و هم بخش تبلیغات و طراحی شرکت را انجام دهید؟ مسلماً نه. نهایتاً به عنوان یک مدیر می توانید خط مشی کارها را مشخص کنید و از نیروهای خود بخواهید که درخواست های شما را پیاده سازی کنند. درباره وب سایت هم همینطور است.

شما نمی توانید در آن واحد هم بخش فنی وب سایت را به عهده داشته باشید هم با مشتریان در ارتباط باشید و به درخواست سفارشات رسیدگی کنید هم تولید محتوای متنی سایت را انجام دهید. تمام این ها برای یک وب سایت کوچک و نوپا ممکن است عملی باشد اما کمی که مقیاس کار بزرگ تر شد دیگر امکان پذیر نیست. به علاوه اینکه نویسندگی خود یک مهارت تخصصی است که به اضافه مهارت های سئو شده و یک مقاله با کیفیت را تضمین می کند. نویسندگان زیادی در وب سایت های سفارش تولید محتوا فعالیت می کنند که علاوه بر مهارت، به نویسندگی علاقه مند هستند. این علاقه مندی باعث می شود نوشته آن ها توسط مخاطبین با استقبال رو به رو شود و صرفاً یک نوشته فنی و بدون هیجان نباشد.

از کجا درخواست تولید محتوای با کیفیت بدهیم؟

یکی از کارهایی که آژانس های تبلیغاتی انجام می دهند، تولید محتواست. و شاید باشند مجموعه هایی که در کنار سایر خدمات، سفارش تولید محتوا هم قبول کنند. اما مجموعه تریبون به طور تخصصی روی حوزه تولید محتوای سئو شده کار می کند و با استفاده از پلتفرم های انتشار می تواند اثر بخشی محتوای تولید شده را افزایش دهد.

سفارش تولید محتوا متنی

خدمات تولید محتوا معمولاً در دو زمینه محتوای وبلاگ یا همان مقالات و محتوای رپورتاژ آگهی همان تبلیغ نویسی تقسیم می شود. تریبون برای هر دو این حوزه ها نویسندگانی خلاق و آماده به کار دارد که بعد از ثبت سفارش تولید محتوا توسط شما، موضوع درخواستی و حیطه کاری شما بررسی و فرایند تولید محتوا آغاز می شود. تمامی محتواها با رعایت اصول سئو و با نگارشی روان و صحیح ارائه می شود. هیچ کدام از محتواها نوشتار تکراری نخواهد داشت و می توانید با خیال راحت آن را در وب سایت خود منتشر کنید.

هزینه سفارش تولید محتوا به چه صورت است؟

در زمینه قیمت تولید محتوا باید بگوییم که به نوع درخواست شما بستگی دارد. برای مثال هستند وب سایت هایی که در ابعاد بین الملل فعالیت می کنند و درخواست تولید محتوای سئو شده به زبان انگلیسی را دارند. یا نیاز به محتوایی برای معرف محصولات خود یا حتی صفحات اصلی وب سایت دارند. هر کدام از اینها بسته به حجم کار ممکن است قیمت متفاوتی بگیرد. ممکن است در جستجوهای خود به یک دسته وب سایت تولید محتوا بربخورید که حتی بسته به موضوع محتوای شما هزینه متفاوتی بگیرند. خصوصاً در زمینه تولید محتوای تخصصی این شرایط بسیار پیش می آید.

در تریبون می توانید با وارد شدن به پنل کاربری خود سفارشات و درخواست های خود را ثبت کنید تا بعد از بررسی شرایط قیمت سفارش تولید محتوا به شما داده شود. هزینه رپورتاژ آگهی هم که اغلب بیشتر از یک محتوای ساده است. چرا که در رپورتاژ آگهی معمولاً یک خط داستانی دنبال می شود و تبلیغ یا خبر نویسی یک کسب و کار انجام می گیرد.

  • در زمینه تعیین هزینه تولید محتوا عوامل زیر نیز ممکن است تاثیر گذار باشد.
  • تالیفی بودن یا ترجمه بودن محتوا
  • تخصصی یا عمومی بودن
  • تعداد کلمات و گاهاً حجم کل سفارش
  • زبان نوشتاری و لحن نویسنده
  • و …

در سفارش تولید محتوای سئو شده چه خدماتی ارائه می شود؟

یکی از دلایلی که باعث می شود صاحبان کسب و کار ها درخواست سفارش تولید محتوا کنند، بحث بهبود سئوی سایت است. سئوی وب سایت به طور کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود. در سئوی داخلی امتیازی که یک متن توسط گوگل می گیرد اهمیت پیدا می کند. این امتیاز بر اساس چند معیار انجام می شود که در مجموعه تریبون برای تمامی محتواها رعایت خواهد شد. اولین مورد سئو کردن کلمه کلیدی است. عبارت یا کلمه ای که برای شما ارزش مند است و مطلب حول آن می چرخد را کلمه کلیدی می نامند. این در واقع همان عبارتی است که می خواهید هنگام سرچ کاربران در گوگل مطلب شما در نتایج نشان دهد.برای اطلاع بیشتر از میتوانید مقاله انتخاب کلمه کلیدی مطالعه نمایید.

مورد بعدی پاراگراف بندی و تیتربندی متن است که می بایست به صورت اصولی و درست انجام شود.. نقش تصاویر نیز در مطالب نباید فراموش شود. لینک گذاری داخلی و خارجی هم از مواردی است که توسط گوگل بررسی و امتیاز آن به نوشته تان تعلق می گیرد. مجموعه ای از این شرایط که می بایست در هر محتوای متنی که روی وب سایتتان قرار می گیرد رعایت شود، در تولید محتوای مطالب رعایت می شود.

آیا نیاز است قبل از تولید محتوا روی بازار هدف بررسی انجام دهیم؟

هر قدر هم که محتوایی که تولید می کنید با ارزش باشد تا زمانی که بازدید کننده ای نداشته باشد فایده ای ندارد. این بازدید کننده است که مشخص می کند وب سایت شما دیده می شود یا خیر. این بازدید تنها زمانی میسر می شود که شما قبل از تولید محتوا از جامعه مخاطبین خود اطلاع داشته باشید و برای آنها تولید محتوا کنید. مخاطبان امروزی سایت ها مخاطبانی باهوش هستند و کیفیتی که در نتیجه الگوریتم های صحیح گوگل در اختیار آن ها قرار داده شده باعث می شود که به محتوای زرد و تبلیغاتی صرف اهمیتی ندهند. به همین خاطر مهم است که محتوایی که تولید می کنید ارزشی به مخاطب ارائه دهد.

به همین خاطر پیشنهاد می شود قبل از ثبت سفارش محتوا در پلتفرم تریبون، یک بررسی کامل از آنچه که میخواهید به مخاطب ارائه دهید انجام دهید و مشخص کنید که جامعه هدف شما چه کسانی هستند. این مطالب قرار است برای چه کسانی نوشته شود. آیا مخاطب شما مدیران وب سایت ها هستند؟ پس مقالات باید کمی لحن رسمی تر داشته باشد. یا شاید مخاطبین شما مادران خانه داری هستند که در حال جستجوی روش های جدید آموزشی اند. در این صورت باید با لحن عامیانه تر و اصطلاحات مناسب تری مطالب تولید شوند.

سعی کنید بیشتر از اینکه به کسب و کار خود و محصولاتتان توجه کنید، نیاز کاربرانتان را ببینید و فراموش نکنید که به خاطر مخاطبانتان است که تولید محتوا می کنید.

 

1 دیدگاه
  1. کد آهنگ پیشواز رایتل می گوید

    عالی بودد ممنونم

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.